On hyvä käydä kirkossa ja kirkkomaalla. Sekä hiljentyä että
Pyhäinpäivän rauhaa
Anonyymi
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jos ei eillen päässy, niin tänään sitte.
Ei tarvitse käydä kirkossa, eikä nyt ole tavallisesta sunnuntaista poikkeavaa sunnuntaita, se on vaan ns. kristittyjen höpinöitä.
Joo eikös jossainpäin Suomea ollut mielenosoitus marsseja pyhäinpäivänä,ketkä marssivat ja miksi ja juuri pyhäinpäivänä?
Olisko vikaa vintissä?
no jos joku käy PALJON maksavassa terapiassa MINÄ käyn hautausmaalla.ja se jos mikä kysyy MIKSI.on kaikki ohi kiitävää.miksi saan sieltä paljo enempi heiltä haudassa lepääviltä kuin täällä olevilta.MIKSI!et oonko kristitty Tottakait olen ja oo sinäkin ja VIE se kynttilä läheisesi haudalle saat ihan uuden minäsi kirjoittaa ITSESTÄSI.hyvää elämää nyt. joskus siel hautuumaalla.
Pyhäinmiestenpäivä muistuttaa meitä myös maanpäällisen elämän katoavaisuudesta, mutta myös mahdollisuudesta elää ikuisesti Jeesuksen luona taivaassa. Se on myös alkusysäys adventin ajalle eli joulun odotukselle. Jeesuksen syntymän muistojuhlahan on talven kohokohta.