Milloin Jussi Wihonen on GOLF - harrastukseltaan ehtinytpuhumaan eduskunnassa ?

Anonyymi

Tällä viikolla iltapäivälehti julkaisi kansanedustajien puhetilastot. Se on korutonta kertomaa. Sen mukaan persujen Jussi Wihonen on yhden ainoan kerran puhunut eduskunnassa.

Jussi Wihonen onkin keskittynyt eduskuntaurallaan enemmän golf-harrastukselleen kuin pitämään turhia puheita eduskunnassa. Tämän harrastuksen uskoisi enemmän sopivan kokoomuksen kansanedustajalle kuin köyhänkansan persuedustajalle. Mutta Jussihan onkin entinen kokoomuslainen. Eihän seeprakaan pääse eroon raidoistaan.

3

505

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jussi Wihosen Turkin matkailu golfkentälle osoittaa arvostelukyvyn puutetta. Turkki käy sotaa ja uhkailee Eurooppaa pakolaistulvalla. Siksi ei pidä matkustaa Turkkiin. Ei varsinkaan peruskamaa edustajan.

    • Anonyymi

      Kokoomuslaisuus paistaa läpi Jussi Wihosesta.

    • Anonyymi

      Oli virhe Jussi Wihosesta vaihtaa avustajaa. Kyllä Sampsa Jääskeläinen olisi ollut parempi avustaja. Sampsa olisi ollut parempi valinta jopa kansanedustajaksi kuin Jussi. Miksi Joensuusta tulee aina täysiä uunoja persujen kansanedustajaksi. Ensin Osmo Kokko, nyt Jussi Wihosen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      117
      4898
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      116
      3979
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      222
      3913
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1396
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1374
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      174
      1374
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1269
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1155
    Aihe