Jompikumpi syöttää soopaa.
Valehteleeko Taksi Helsinki vai Husu?
Anonyymi
59<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 59
Vanhimmat
Uskon Husua ennemminkuin jotain mittaria
Olisit sopiva Migriin tai Kelaan töihin.
Kuka kumma nyt Husua uskoisi? Tyyppi on aiemminkin jäänyt kiinni valheellisten tarinoiden levittämisestä.
Juu, kaikki gps-satelliitit näyttäneet husun auton sijainnin väärin. Rasistiset satelliitit.
Emme käytä yhtiötä jossa on Husu kuljettajana ,tällä tämä asia hoidetaan .
Noi Husut ja kumppanit valehtelee aina.
Juu tai sit se vaan muistaa väärin? (nimim: Kaikki suvakit kaikkialla)
Koska sen lisäks et Husu on Suomen viisain somali, se on myös Suomen paras taksikuski, jolla ei o pienintä hajuakaan et missä se ajelee!? :)
Husu on oikeassa ja Helsingin Taksin tyypit valehtelee. Heillä on oma lehmä ojassa.
Tallennuslaitteet näyttää wäärin niin wäärin
Lisäksi niissä on sisäänrakennettua rasismia koska ne vain tallentaa kylmät faktat
Kuka näitä Husu-myönteisiä kommentteja tänne oikein tehtailee? Taitaa olla se yksi ja sama vassarihörhö taas vauhdissa.
Suurinosa suomen kansasta on Husumyönteistä ja Pro Husu! Husun ruletusta vastustaa vaan kourallinen oikeistohörhöjä.
Suvakeista on vaikea tietää ovatko ne vaan tyhmiä vai tekevätkö sketsiä itsestään ))
Husu valehtelee ja Helsingin Taksi puhuu faktaa.
Rehellinen demari on satuolento!
On ne tyhmiä, suvakit siis tai ainakaan niilä ei tuu hissi ihan ylös saakka.
Valkoihoisten tekemät taksamittarit toimivat rasistisesti. Niissä oleva valokenno tunnistaa koska kuskina on musta, ja silloin mittari alkaa toimia rasistisella tavalla.
Mittario kadottaa mustan miehen työtunnit ja tienestit ja hukkaa kuitit, jotka voisivat todistaa mustamiehen syyttömäksi.
Valkoisen miehen rasistikoneet. Löytyy monista Suomen takseista.
Helsingin kaupunginvaltuutettu Hussein tviittasi heinäkuussa olevansa sitä mieltä, että kaikki perussuomalaiset ja puolueen äänestäjät sekä kannattajat sekä taksien tallennuslaitteet ovat rasisteja. Helsingin poliisi sai asiasta useita tutkintapyyntöjä, mutta totesi, ettei rikosta ole syytä epäillä, koska näin vain on.
Tuossa tapauksessa ei edes kannata kuvitella että joku valtakunnansyyttäjä asiaan puuttuis mutta kymmeniä vuosia vanhoihin juttuihin kyllä niillä riittää tarmoa ja intoa.
Olisi oikeutettua antaa Husulle potkut ja vaatia korvaukset tuosta tempusta.
Mikähän kaupunginvaltuutettu tuo tollanen muka on?
Eiköhän se parempi ole että, suomalaiset päättää suomalaisten asioista kyllä tollasia "valkoisia husseinejä" meillä on Antti Rinne, Sinnemäki tyyppisten henkilöiden muodossa jo omasta takaa päättääkö tuo vai vaikka nuo lopputulos on sama. Eikö näin olekkin?
Pahimman luokan rasisti tämä Husu.
Eikö se ole yleisen edun mukaista että yleinen syyttäjä tutkii Husun rasistiväitteet tuohan on aivan pöyristyttävää eikä tuollaista voi tehdä oikeassa oikeusvaltiossa
Harjoitustehtävä:
Suomi
Oikea oikeusvaltio
Yhdistä ylläolevista vaihtoehdoista viivalla ne sanat jotka eivät kuulu yhteen.
No kävi tässä nyt miten tahansa NIIN sehän se paradoksi tässä asiassa taitaa olla että tämä SATAA PERSUJEN LAARIIN!
Tietokone ei voi olla väärässä, mutta Husuhan on rehellisyyden perikuva tässä maassa. Hänhän on sitä parasta A- luokkaa, jollette usko, niin valehtelen lisää.
Tietenkin on useita rinnakkaistotuuksia :)
"Sanoin, etten ota rasisteilta rahaa. Hän oli ihmeissään, ettei minulle kelvannut hänen rahoja.
Sitten; Husseinin mukaan hänellä on olemassa kuitteja, jotka pystyvät vahvistamaan hänen tarinansa.
Jumankauta, jätkä kirjoitti kuitin maksamattomasta taksista.
Armottomin rangaistus tuolle miehelle. Häntä voidaan verrata Päivi Räsäseen julkisena poliitikkona. Räsäsellekin on mahdollisuus kaksi vuotta vankeutta.
Husun tapauksessa maastakarkoitus olisi maallemme paras ratkaisu.
Husuhan teki 0€ kuitin jolla se voi todistaa että ei muuten ottanut rahaa!
Tyhjänä se on ajellu omia ajojaan ja tulostellu nollakuitteja. Nyt sitten keksii olemattomia rasistisia asiakkaita.
Suurin osa Husun perheen saamista yhteiskunnallisista tuista tulee rasistien maksamista veroista
Hyvin ovat kelvanneet.
Hesarisa oli juttu, jossa hän väitti itse maksaneensa kyydin, 21e omista rahoistaan, on se Husu melkoinen satusetä. Eipä tuotakaan maininnut alkuperäisessä versiossaan.
Pimeitä ajoja ajellu ottanu rahat suoraan taskuun ja kyhäilly nollakuitteja.
Eiku sen viimesimmän vale...ööö...valokuvantarkan todistuksen mukaan Husu ITSE makso ton rasistin 21 e matkakulut omasta pussistaan!! Siitäs sai! Sekin rasse!
Ja PRKL jos viel joku toinenkin rasisti uskaltautuu tulemaan lähellekään Husun taksia, niin se maksaa tälle jo tolpalla koko SATKUN! Sillä se rasismi saadaan loppumaan!
eikös tallennuslaitteet vie Husun yksityisyyden suojaa. Husun epäilijöiden puoluetausta on tutkittava.
En yhtään ihmettelisi vaikka päädyttäisiinkin tähän ratkaisuun että nämä tiedot julistetaan yksityisyyden suojan piiriin ja asia jää siihen!
Oliko taksi valkoinen Saksalaisvalmisteinen?? Rasistiauto.
Vai kahvinruskea Aasiassa tehty suvaitsevaisempi malli?
Veikkaan aasia tai kamelia.
Husu joutui muuttamaan tweettejään uusiksi rasististen mittareiden datan takia, kun Taksi Helsinki ilmoitti , että juttu ei voi pitää paikkansa "eilen" vaihtui hämmentävän sutjakkaasti epämääräiseksi "viime viikolla".
Kohta se vaihtaa taas nimensä.
Husu ja al-Taee, rehellisimmät demarit.
Husulla on huono itsetunto ja pieni äo
Mittarin mustin laatikko pitäisi purkaa.
Värisuoja suojelee -kuten tiedämme.
Muunneltu totuus aafrikan sarvesta käytössä.
Suvaitkaa, kumartakaa.
Ollaanko saatu valtakunnan pelle?
Kisaa tittelistä Tytin Risto Reippaan alias Al-Turhakkeen kanssa. (demareista koko kööri).
Nyt olis kohtuullista että Taksi Helsinki selvittää epäillyt virheet laitteissaan. Husu Hussein odottaa selvitystä, mikä on vähintäänkin kohtuullista.
Husu otti kuitenkin tärkeän asian esille. Suomessa on aivan liikaa rasismia
On!
Varsinkin mielikuvitusrasismia!
Maahamme tarvitaan ihan ehdottomasti lisää rasismisatuja!
Ja näillä satu jutuilla ja kaikkien rasisteiksi haukkumilla vähenee?
Totta, täällä on aivan liikaa rasistisia musuja.
Kyllä taksikuskin pitäisi tietää missä ajelee.
Osakoo tuo "Husu " yhtään suunnistaa kun on tainnut mennä hällä ilmansuunnat ihan sekaisin kun on tänne pohjolaan eksynyt?
Silloin kun husu sanoo jotain se menee faktojenkin ohi ja on oikea totuus, siis hänen omasta mielstään. Kaveri ei itse ymmärrä kuinkan paljon saa tuhoa ja pahaa aikaan juuri päinvastoin mitä itse luulee. Me vihreät kannabiskaverit ei enää tykätä hususta.
Nyt on jo taksin matkustajakin löytynyt. Mielikuvitusmatkalle kertoo osallistuneensa mielikuvitushenkilö Keijo Kaarisade
"Rasistinen taksijupakka" kääntyy kaikesta huolimatta värisuoran turvin riehuvan pirssikuski-kaupunginvaltuutettu Husun voitoksi. Valkopesu alkanut!
Sen tulemme kokemaan!
Eiköhän sieltä "omista löydy" äkkiä vähän vähempi hiuksikseksi tuunailtu "persu" joka ilmottautuu olleensa kyseinen asiakas. Saadaan kaveri pois pinteestä. Todistajina sattumalta samalla pysäkillä ollut alpakka kerho.
Se joka väittää ettei kolme alpakkaa muka mahdu taksiin valehtelee
Husu ei valehtele, hän vain kuvitteli ajaneensa Tuusulanväylää mutta ajoikin vahingossa Lahdenväylää. Ei ihme että poka vähän hermostui ja haukkui.
Kuinka paljon ja mistä kaikista asioista SDPn huseeraava husu kertoilee valheita. Sutta jatkuvasti huutava heppu, Rinne vois pitää puhuttelun.
Saako Hususta kertoa "vetäviä" valheita,ihan vaan keskustelun herättämiseksi? Kuten itse tekee. Mitkä kaikki Husun jutut, hirttoköysijutut ym. ovatkin vain vetävästi keksittyjä?
Somalikulttuuriin kuuluu, että vääräuskoisille saa valehdella.