Rinteen hallitus pyrkii määrätietoisesti poistamaan suomalaisilta ihmisoikeudet ja lisäämään maahan laittomasti tulevien oikeuksia.
Tämä tulee selvästi esiin tuomioistuinten tuomioissa ja hallituksen toiminnassa ja toiminnassa kokonaisuutena.
Hallitusohjelma vahvistaa tämän tavoitteen.
Suomalaisten ihmisoikeudet
2
125
Vastaukset
- Anonyymi
Yrität kai sanoa, että Nykyinen hallitus nimenomaan on ihmisoikeuksien puolella, kuten kansainvälisissä sopimuksissa, joihin Suomi on sitoutunut.
Toisin kuin edeltäjänsä. Tässä Sipilän hallituksen aikaansaannos.
https://www.msn.com/fi-fi/uutiset/kotimaa/suomi-loukkasi-ihmisoikeussopimusta-hylätyn-turvapaikkapäätöksen-saanut-mies-palautettiin-irakiin-ammuttiin-myöhemmin-kadulle/ar-BBWK9AF?ocid=mailsignout
Katsotaan, monta työntekijää vaihdetaan ja ketkä ovat jatkossa tekemässä tutkintaa, koska Suomesta on huijaamalla käännytetty ihmisiä kotimaahansa käyttäen sanamuotoa. Allekirjoittamalla tämän saat oleskeluluvan. Tietenkin asiakirja on suomenkielinen , ja tulkki kääntää, mitä maksaja eli Migrin työntekijä pyytää tai käskee kääntämään.
Maahanmuutovirasto tulee joutumaan edustajineen syytteeseen kuolemantuottamuksesta.
Virkamiehet, jotka ovat ohjeistaneet heitä. Joutuvat vastuuseen myös.
Seuraan sivusta, ketkä lähtevät maastapakoon Suomesta poliittiselta puolelta. - Anonyymi
Päin vastoin Rinteen hallitus puolustaa suomalaisten ihmisoikeuksia. Kohtuullinen toimeentulo on ihmisoikeus. Rinne posti aktiivimallin ja sen leikkurin. Korottanut eläkkeitä ja perusturvaa. Aloittaja puhuu ns. muunnettua totuutta eli valehtelee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 457422
- 324088
- 573635
- 503140
- 172826
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons522366- 532327
- 432268
- 372258
- 162246