Uskovaiset tuhlaavat aikaa turhuuteen

Jotkut uskovaiset kansanedustajat laukovat paljon kommentteja homoista: homot ovat sitä ja homot ovat tätä. Mikseivät he käytä kallista aikaansa paljon tärkeämpien yhteiskunnallisten ongelmien ratkomiseen? Hehän ovat päättävässä ratkaisijan osassa.

Jotain voisi tehdä esimerkiksi sille, että uskovaiset tuhlaavat aikaansa rukoilemiseen. Se on kaikki pois työpanoksesta. Puhutaan paljon, että Suomeen pitäisi saada ulkomailta väkeä töihin, koska työvoimasta on pulaa. Jos uskovaiset tekisivät reippaasti töitä eivätkä aina rukoilisi, jo sillä konstia saataisiin työvoimapulaan tuntuva apu. Niin että kansanedustajat! Lopettakaa se homojutustelu ja tehkää jotain asiallista välillä ja laatikaa laki, jolla uskovaiset saadaan töihin!!!

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rukousmatto ei taida kuulua luterilaisten päivärukouksiin.
      Jeesustelette veljenne tänne kelan patojen ääreen.

      • Eihän evlutit mitään rukousmattoa tarvitse. He pystyvät vajoamaan nirvanaan missä vaan ja koska tahansa. Kelan patojen ääressä olet ilmeisesti itse, koska juuri se tuli juuri sinulle ensimmäisenä mieleen.


    • Anonyymi

      Noniin nyt meni vähän höpöksi. Uskovaisia kun nimenomaan pidetään työpaikoilla ahkerina, luotettavina sekä tunnollisina. Taisit ampua omaan nilkkaasi höpsö.

      • En minä ole jutustellut homoista eduskunnassa ikinä. Sen sijaan kaikenmaailman uskovaista leikkivät kansanedustajat tekevät niin jatkuvasti siis työkseen.
        Näkis vaan kun uskovaiset tekisivät muuta kuin puhuisivat paskaa.


    • Anonyymi

      Homous on kovin mieluinen aihe kristityille ja kaikenlaisille muka-kristityille.

      • Se on tosiaan omituista, että homous kiinnostaa heitä niin, että he varmaan näkevät siitä uniakin. Siitä voisi tehdä oikein laulun:

        Homopiiri pyörii
        hihhulin päässä hyörii.
        Sormet sanoo soo soo soo
        mut elimet sanoo joo joo joo.


    • Sehän johtuu kristinuskon alkuperästä. Se kun perimmältään on elämänkielteinen maailmanlopunuskonto.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1974
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1720
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      57
      1360
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      77
      1334
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1028
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      933
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      926
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      882
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      109
      863
    10. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      73
      856
    Aihe