Liukas keli yllätti

Taasko se luikas keli pääsi yllättämään, heh heh
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Jopa ilman sanktioita voi tuplata ruuhkaliikenteen ja vaikka saisi sanktioita niin satasissa on nekin päiväsakot.

Olen ehdottanut että sanktioita pitäisi koventaa ajan kohdan mukaan, nopeusrajoitusten mukaan. Kuten vaikka kello 06-09 aamulla ruuhkaisilla teillä olisi kolminkertainen sanktio tai vaikka 30km/h noepusrajoitus alueella kun ihmisiä liikkuu paljon kuten vaikka koululaisten kouluun tulo aikoihin ja koulusta lähtö aikoihin. Kyllä idiooteilla on usein rahaa myös maksella suurempia sanktioita, myös ajokiellot pitenee jne.

Helsingin töölöössä 30km/h alueella satasta poliisia karkuun ajanut ei saanut kuin 5kk ehdotonta ja lyheniko sekin tuomio peräti vielä aiempien tuomioiden takia. Kuka jää kaipaamaan, kyllä yhteiskunta voi kustantaa näille 2 vuotta linnaa, varsinkin kun kyse on muutenkin tapauksesta jolle pidempi vankeus ja uudelleen kasvatus ei voi tehdä muuta kuin hyvää. Mutta jos pääsee vapaalle jo saman kesän aikana niin mitä näillä on merkitystä, voi olla merkitystä mutta jos se elämäntapa on jo valittu että rikoksia tehdään, poliisia mennään karkuun, päihteet jne.

Äänestä
  • Eipä yllättänyt. Se on ihme, kun ihmiset käyttävät tuotta epäluotettavaa Forecaa. Itse käytän suomalaista SÄÄ.TV palvelua ja on ennusteet menneet aina oikein. https://bit.ly/2WQUX7Y

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eipä yllättänyt. Se on ihme, kun ihmiset käyttävät tuotta epäluotettavaa Forecaa. Itse käytän suomalaista SÄÄ.TV palvelua ja on ennusteet menneet aina oikein. https://bit.ly/2WQUX7Y

    Vaihdan nykyään talvirenkaat jo kahtaviikkoa ennen, ennenkuin pakkovaihto alkaa. Ei koskaan ole "talvi yllättänyt" tätä autoilijaa.

    "Talvi yllätti" autoilijat... Just joo.... talvi on tullut samalla tavalla vuosikymmeniä.

    Miten se enää voisi ketään yllättää.... tyhmähän siinä pitäisi olla että yllättyisi.

    Äänestä

No nyt " Helsinkiä moukaroi lumitykki ja Helsinkiä verhoaa lumihuntu ".
No jopas kovaa moukaroi tuo lumihuntu noita Todellisuudentajun menettäneitä Unelma höttö lapsukaisia Helsingissä. Että silleen. ILtalehti.

Äänestä

Minun päiväni on ollut pelkkää liukasta. Aamulla sain tyttöystävältä liukasta. Syötiin aamiaiset ja lähdettiin kelaan niin oli pirun liukasta. Ei meinannut tiellä pysyä. Kelan käytävät olivat toisi liukkaat ja yksi pakolainen kaatui. Vähän huvitti. Tultiin äsken kotiin ja sain taas liukasta keittiössä takaapäin.

Onnen Pekka.

Äänestä
  • No näkyikö siellä Kela reissulla huojuvia Palmuja, kun ne ilmastouskovaiset ovat niitä ennustaneet Helsinkiin ? Että silleen.

    Äänestä

Sadan vuoden kuluttua Etelä-Suomessa ei ole lunta, että yrittäkää selviytyä jääkauden yli.

Äänestä

Keli yllättää aina surkeat kuskit.

Äänestä
  • No eiköhän yllättyneet ole noita ilmasto uskovaisia hörhöjä jotka uskovat noita satuja ja tarinoita. Ennätyskylmää ollut jo viime viikot Suomessa. Että silleen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Taasko se luikas keli pääsi yllättämään, heh heh

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu