Hallitus ei ehtinyt tyhjentää kuin napupussinsa kun duunarin pussit oli ylösalasin käännetty. Antti on kova jakamaan ja niinhän sossut ovat olleet aina hyvin anteliaita ainakin toisen omia jakamaan. Itseltä ei niinkään. Heiltä ei ole ideat loppuneet kenelle voisi seuraavaksi jakaa ja keneltä tai mistä ottaa. Jkaovaraa on aina löytynyt ja häpy ei ole ollut esteenä. Aina on perusteltu syy löytynyt, että sillä on enemmän kuin sillä ja sen vuoksi tasata pitää. Milloin sitä on tehty rikaalta köyhille, solidaarisuuden, milloin tasa-arvon, milloin rasiminin vastuttamiseksi, milloin jakamattoman ihmisoikeiden ja nyt ilmastohysterian perusteella. Kuollut sossoaate on aivokuollut kuin nato, niin kuinMacron totesi.
Antti tyhjensi hetkessä duunarit taskut, nyt on vuorossa säästöpossut.
Anonyymi
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Puoluetukia korotettiin, misterien palkkoja nostettiin, avustajia ja valtiosihteerejä lisättiin, kyllä hallitus jotain on saanut tehtyä, riippumatta talouskasvusta.
Edellisen hallituksen aikana kritisoitiin lääkeomavastuun korottamista, nyt ei ole enää huolta köyhien lääkkeistä.
Tämä halitus on hyvä jos vertauskohtana on Terijoen hallitus:-)
Taidat elää haavemaassa jossa päämääränä oli suursuomi
Tyhjensi kassit, juu...
Antti osoittaa suunnattoman kiitollisuutensa työläisille tarjoamalla vielä kultaisen suihkun
Tämä+kertoo+faktan+demarien+johtamisesta+ja+se+on++6%
Ai jaa paljonkos edellinen sinun ihannoima riistoporvari hallitus toi työväestölle HYVINVOINTIA ei kuule PENNIN latia, nennee kuule persettäs
Paljonkos ammattiliitot puolusti työväestöä kikyn ja lomarahojen leikkausten edessä, ei kuule pennin latia.
Paljonkos Kokoomus ja pers SILIMÄT ja kepu pitivät työläisten puolia eivät kuule PENNIN latia hyvä esimerkki PORVAREIDEN ajatusmaailmasta on HERRA VARTIAINEN
Tiedätkö kenen idea oli 8 euron orjatyö markkinat ? Demari työministeri Filatovin, no nyt tiedät.
Parasta työläisen huolenpitoa on pitää yritykset tuloksellisena niin ne ovat vielä huomennakin työpaikkoina.
Oikeisto ja keskustan puolueet ovat yleisemmin yrittäjien puolueita joten niitä kannattaa äänestää. Nehän pitävät useimmin juuri noita työpaikkoja niillekin joilla ei ole älliä alkaa oman yrityksen toimintaa.
Edellä mainitut Kokoomus ja Keskusta ovat ne joilla on älliä alkaa muitakin työllistämään!
Ay mafiosot kuin vain pyrkivät kaatamaan yrityksiä ja sen näkee työttömyystilastoista!
Sivistys taso alkaa tulla vastaan näissä vihervasemiston kirjoituksista ,hävettävää !
Demareiden kannatus vähenee suurten ikäluokkien kanssa samassa suhteessa. Muutaman vähälahjaisen nuoremman voimin ei puolue pitkään elä.