Uusi taksilaki

Anonyymi

Miten ihmeessä Suomeen on saatu aikaiseksi ihan kehitysmaalainen taksilaki ???

4

<50

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kehitysmaalaisia varten. Ei mulla muuta.

    • Anonyymi

      Ja lisäksi maahan pitäis saada myös kehitysmaalainen huumausainelakiuudistus, joka ei rangaitsis käyttäjiä ollenkaan, koska: Khattia kanssa että huumeista mitään haittaa olis!

      (Sitä en uskalla sanoa ääneen, et helpottaishan toi hmmm ihan pelkkien kantasuomalaisten - eikä ainakaan missään tapauksessa mihinkään etnisyyteen liittyvien! - huumeen myyjien ”työllistymistä” ja pienyritteliäisyyttä! Kuten ei ainakaan länsinaapurissa ole tapahtunut, koska siellähän on asiat ihan jees!)

    • Anonyymi

      Aina kun pitää tilata taksi pistää vihaksi, kun vielä muistaa miten hyvin vanha systeemi toimi. Nyt hinnat ovat nousseet ja taksin tulo kestää kauemmin. Hinnoitteluun pitäisi tutustua puoli tuntia että tietäisi mikä vaihtoehto on halvin.

      Kiitos Keskusta. Kiitos Berner. Kiitos Sipilä. Saatanan tunarit.

      • Urkki jätti perinnöksi käyttökelpoisen sanaparin: saatanan tunarit.

        Varsinkin siellä Keskustan perinteisillä maakunta-kannatusalueilla taksipalvelujen luotettavuus olisi erityisen tärkeää. Huonosti liikkuva dementikkomummokin saattoi ennen luottaa taksiin, jos kuljetusta tarvitsi. Nyt ei voi enää luottaa.
        Olisiko pieni siivu Keskustan kannatuksen alasmenosta uudesta taksilaista johtuvaa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2215
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      833
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      800
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      746
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe