Syntyvyys laskussa

Väki ei enää lisäänny, mistä johtuu? No minäpä tiedän yhden ison syyn. Nykymiehet ovat suurimmaksi osaksi sellaisia vätyksiä, että perheen perustaminen sellaisen kanssa olisi suoranainen painajainen. Ns kunnon miehiä löytyy todella paljon vähemmän, mitä ennen. Ei kukaan nainen halua passattavaa miestä, joka ei osaa edes sänkyyn vaihtaa lakanoita. Saati tehdä lapsia semmoisen kanssa, joka on yhtä autettava kuin lapsi.

Pleikkaria pelaavia lippismiehiä on tässä maassa paljon. Siitä se syntyvyyden lasku johtuu. Avioerojen määrä on moninkertaistunut, syynä useimmiten se epätasapaino, että nainen tekee kaiken, ja mies ei oikein mitään.

Ei suomi-miehestä ole enää mihinkään.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

No näinhän tuo suurinpiirtein männöö?

Äänestä

Pirskatti! Tämän piti mennä Lapuan palstalle mutta mokasin.
T. Aloittaja

Äänestä
  • Tulihan se sieltä...

    Äänestä

Kyllähän tuo on vielä korjattavissa mitä aloitus kertoo, lapsien tulevaisuus on siin kyseessä elikkä lapset pitää opettaa vastaamaan töistään.

Mutta seinäjoki muuten on touhuiltaan laitettava aisoihin, nyt PUKKIASIASKIN

Eiköhän poliitiset valtakunnaliset piirit pistä nyt seinäjoen kuriin ja ensin avut jäihin ja sitten kaikki muukin jumiin.

Törnäisyys on kitkettävä alueeltamme ja koko suomesta, eihän noitten tankohuudotkaan enään koko valtakunnas näytetty, jotta kyllä tuon härskiys on jo havaittu ja koko suomenkin sekaaminen...

Äänestä

Suurin syy on muodissa oleva vihervasemmistolaisuus, joka yhdistettynä ateistiseen henkeen saa aikaan järjestäytyneen yhteiskunnan alasajoa.

Äänestä

Luojalle kiitos, ettei oo tulos enempää tommosii gusipäitä kuin sää oot . Muailma hukkuisi paskaan, kun molemmista päistä pukkaa tulemaan sitä ihtiään, aamusta iltaan yömyöhään näillä lakeuksien keskustelufoorumeilla. Mee lekurille vaihtaan lääkitys, toimiva semmonen.

Mahtoikohan olla muuten sun ääliömäinen julkiseksikin tuotu ehdotus tuossa joulupukin tuomisessakin , koko suomi nauraa seinäjokisten röyhkeydelle.

Äänestä
  • Ongelma on läpi Suomen...ja muistaakseni moni nainen sanoi tutkimuksessa pelkäävänsä ettei selviä perhe arjesta. Kumma juttu? Näin 45v ulkona jo 3 kertaa aikuiseksi ladannu...nuorena alottanu...se vaan on selvittävä ja kyllä siitä selviää eikä yhden kanssa mitää oo.ny on ns...juhlaa...omaa aikaa...ei viä oo paappa kun ne justiin empii...

    Äänestä

Nykynaiset odottaa saavansa kaiken istumalla nortti poskes baaris. Kuka teitä passaa.

Äänestä
  • No nyt tuokin tilanne hoituu, meinaan lapsimäärä että sikiävät äidit. Marinin hallitus hoitaa tämänkin. Yhteiskunnan piikkiin haetaan muksut äitineen Al-Homista, jokaisella on ainakin jo kolme lasta ja vielä hedelmällisessä iässä olevia. Näin yksinkertaista se on. Tuo hallituksen toiminta on lähtöisin Haaviston housuista kun viherpiipertäjän eivät oikein sikiä..."mies ja mies sekä nainen ja nainen"... niin kun tuohon ei vielä ole keksitty lisääntymiskeinoa.

    Äänestä

  • nuoret ei vaan usko selviivän tulevaisuudesta/osa...osa taas haluu harrastaa....osa pelastaa maapallon.
    no se on niiden ongelma.sosiaalturva ja eläkekejärjestelmä on jo sillä mallilla että 2040 kaikki maksaa suhteellisen paljon lääkäripalveluista ja nykyiset 25v eivät saa enää eläkettä.
    faktaa...mukavaa olla 50v ja myös vapaaehtoinen vakuutus taskussa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Väki ei enää lisäänny, mistä johtuu? No minäpä tiedän yhden ison syyn. Nykymiehet ovat suurimmaksi osaksi sellaisia vätyksiä, että perheen perustaminen sellaisen kanssa olisi suoranainen painajainen. Ns kunnon miehiä löytyy todella paljon vähemmän, mitä ennen. Ei kukaan nainen halua passattavaa miestä, joka ei osaa edes sänkyyn vaihtaa lakanoita. Saati tehdä lapsia semmoisen kanssa, joka on yhtä autettava kuin lapsi.

Pleikkaria pelaavia lippismiehiä on tässä maassa paljon. Siitä se syntyvyyden lasku johtuu. Avioerojen määrä on moninkertaistunut, syynä useimmiten se epätasapaino, että nainen tekee kaiken, ja mies ei oikein mitään.

Ei suomi-miehestä ole enää mihinkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu