Kuski oli tummaihoinen joka ei osannut ajaa kertomaani osoitteeseen ja hän puhui hyvin huono suomi.
No, jouduin maksamaan paljon ylimääräistä koska taksi ei todellakaan mennyt suorinta reittiä sinne minne olin menossa ja kun valitin ettei tämän matkan kuuluisi maksaa näin paljon sain kuulla olevani rasisti.
No, jouduin maksamaan paljon ylimääräistä koska taksi ei todellakaan mennyt suorinta reittiä sinne minne olin menossa ja kun valitin ettei tämän matkan kuuluisi maksaa näin paljon sain kuulla olevani rasisti.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Miksiköhän niin moni taksikuskeista ei ole koskaan kuullut navigaattoreista? Sellaisen saa nykyään puhelimeenkin...
No kun eivät osaa kirjoittaa siihen sitä osoitetta!!!
Kuvitelkaa, miten huonoksi on taksikuskien laatu mennyt! Sillä ei ole rasismin kanssa mitään tekemistä todeta, jos noin tumpelo kuski on mustaihoinen.
Eikös siihen google mäppiin voi nykyään ihan vaan SANOA sen osotteen? Ilman mitään kirjottamista. (Ja juu. Näköjään voi. Just testasin löytyyks ”Tuusulanväylä” puhumalla. Kerralla oikein!)
Niin vai onks Google mapkin rasistinen, eikä tunnista somaliaa? Vai onks somali rasistinen, eikä tunnista Google mapsiä?
Ei siis saa sanoa, että on paska kuski, jos sillä on suojaväri! Sairaaksi on mennyt!
Tietyllä tavalla taksiuudistustaantumassa on hyvääkin. Hinta kun sovitaan etukäteen en maksa siitä ettei tumman suojavärin omaava pirssisika löydä osoitteeseen niin pian kuin pitäisi vaan löpöt menee suharin piikkiin.
Silti omaa aikaa siinä tärvääntyy ja ei sitä mielellään ylimääräistä istu taksissa koska kun kumijalan kyytiin hyppää siinä vaiheessa on ollut yleensä syytä päästä perille sen verran rivakasti ettei viitsinyt julkisia käyttää.
Edellinen kuski oli suomalainen ja jätin maksamatta kun oli niin kallis , soitin itse poliisillekin mutta ei kiinnostanut muu kuin taxikuskin käytös kun kiekui taustalla kun puhuin puhelimessa.