Sidonnaisuuksista

Viestissä /1/ joku tyyppi vihjailee näkemistään nimimerkkini @stuxnet "sidonnaisuuksista tuulivoimaan", ja siitäkös ns. "ylläpito" on riemuissaan. Juttuhan on ollut esillä vuosikausia, enkä nyt löytänyt aiempia kommenttejani tuohon, koska ns. "ylläpito" poistelti niitä innokkaana.

Tehtäköön tässä nyt kaikille kerralla selväksi. että minulla ei ole mitään sidonnaisuuksia mihinkään energiantuotantoalan toimijaan.

Parasta koko tuossa paskanjauhantaviestissä /1/ onkin se, että ns. "ylläpidon" oma sidonnaisuus ydinvoiman kannatukseen paljastui sen avulla, koska siitä juolahti mieleeni etsiä ns. "ylläpidon" omia sidonnaisuuksia. Allerin sidonnaisuus ydinvoimaan voi hyvinkin selittää ylläpidon harjoittaman ydinvoimastaisten viestien terrorismia muistuttavat poistot 10 vuoden ajan.

Allerin toimitusjohtaja 2019:

"Kun Helsinki sulkee hiilivoimaloita, voidaan korvaavaa energiaa tuottaa ydinvoimalla."
"En vastusta ydinvoimaa"

Jarno Alastalo, eduskuntavaalit 2019
https://vaalikone.yle.fi/eduskuntavaali2019/1/ehdokkaat/2283?lang=fi-FI

- luopuu Aller Median toimitusjohtajuudesta:
https://www.aller.fi/

Ei ole sattumaa, että Sääntömafian harjoittamaa ydinvoimavastaiseten viestien poistot alkoivat myös n. 10 vuotta sitten.

Suomi24-sivuston toimitusjohtajana oli kansanedustajaehdokas, joka ei vastustanut ydinvoimaa - siis kannatti ydinvoimaa, vaikka oli kykenemäötön sanomaan sitä suoraan. Tuon tietäen on helppo ymmärtää se, miksi ydinvoimasttaisten viestien selittämättömät, mihinkään sääntöihin perustuttumattoma poistot alkoi noin 10 vuotta sitten. En ole niiden poistojen ainoa uhri.

Tiedoksi @Aller @Suomi24

/1/ https://keskustelu.suomi24.fi/t/15037880/sidonnaisuuksista

____________
Lukijat: ottakaa kopio tästä viestistä ja levittäkää sitä parhaaksi katsomallanne tavalla.
.

7

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      " En ole niiden poistojen ainoa uhri."

      jep, jep, ja ketä muut uhrit ovat?

      • Anonyymejä?


      • Anonyymi

        Aku Ankka, Rosvo Roope, joulupukki, hessu, iines ankka ym. satuhahmot.


    • Anonyymi

      Aller möi Suomi24:n toiselle yritykselle, jonka englanninkielistä nimeä en kirjoita tähän näkyviin. Omistajuus siirtyy vuodenvaihteessa eli 1.1.2020 Aller ei enää ole mukana kuviossa.

      https://aller.fi/suomi24-keskustelualusta-vaihtaa-omistajaa/

      Kun S24 on myyty on spämmerin turha vedota S24:n sidonnaisuuksiin Allerin kautta perusteeksi oman asiattoman häiriköintinsä jatkumiselle.

    • Anonyymi

      Hyvä että aloituksessa vihdoin kerroit ettei sitoumuksia mihinkään energiatuotantomuotoon sinulla ole. Alalla toimiville ilmoituksesi ei ollut yllätys, koska viestisi ovat yleensä todellisuuden vastaisia, niinkuin nykyisin asia ilmaistaan. Lyhytkin käytännön kokemus sähköntuotantoon toisi esiin todenpohjaisia viestejä omine kokemuksineen. Jätä nyt aloituksesi palstalle jotta kaikki näkevät aiheen ja lopeta muutoin asiasta jankuttelu sikseen. Viestihän ei liity lainkaan palstan aiheeseen, mutta jankutukseen kyllästyneet tunnustuksen kyllä ymmärtävät. Kiitos rehellisyydestäsi, toivottaa nimim. vihreä valhe etoo. Tulevaisuudessa toivottavasti jatketaan todellisuuspohjalla.

      • Anonyymi

        Kiitos huomiosta. Kyllä noihin sidonnaisuuskopioihin onkin jo kyllästytty.


      • Anonyymi

        Harvinainen tunnustus häneltä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      438
      2457
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      13
      2292
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      250
      1445
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      82
      1129
    5. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      62
      1046
    6. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      413
      1022
    7. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      41
      898
    8. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      153
      895
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      859
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      79
      835
    Aihe