Onko Lappohja vielä rockabilly city?

Eikö se ollut sitä ainakin 80-luvulla? Taitaa olla kaikki entiset diinarit jo vähintään viiskympppisiä ja meno on jo hiipunut entisestä.
3250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lappohja on lähinnä pystyyn kuollut nukkumalähiö. Se vähäinenkin liike lakkasi, kun pakolaiset lähtivät pois parempien lihapatojen ääreen.

Äänestä

Ei ole Rockabilly city ollut vuosikymmeniin ja kuten edellinen totesi, ei voi käyttää sanaa city muutenkaan enää missään mielessä. Luokkatovereinani oli pari piireissä hyvin tunnettua billyä, tiedä sitten missä nyt vaikuttavat.

Äänestä

siellä oli joskus 90-luvulla pimu mikä jako persettä pitkin kylää.kaikki sitä kävi jörnimässä.onkohan vieläkin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eikö se ollut sitä ainakin 80-luvulla? Taitaa olla kaikki entiset diinarit jo vähintään viiskympppisiä ja meno on jo hiipunut entisestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu