Miten reagoida?

Eli olen sinkku ja käytän paria nettideittipalvelua. Yhdessä palvelussa on joku nainen käynyt nyt katsomassa profiiliani monta kertaa parin viikon aikana. Kuitenkaan hänellä ei ole omassa profiilissaan sanaakaan kuvausta itsestään eikä kuvaakaan. Jotain kiinnostusta vaikuttaisi kuitenkin olevan, mutta miten pitäisi suhtautua kuvattomaan ja sanattomaan profiiliin? Epäilys herää että jotain salattavaa on. Onko naisilla antaa vinkkiä miten toimia tämän kanssa?

5

131

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Todennäköisesti tuntee sinut ja siksi on enempi anonyyminä vain tutkailemassa, miten toimit siellä?

      • Stalkkeri kävi mielessä. Mulla on kuitenkin hyvin tunnistettava kuva siellä.


    • Anonyymi

      No ei pitäs reagoida mitenkään. Ei se tarkoita oikein mitään että joku käy muutamankin kerran profiilissa. Varmastikin aika epämiellyttävän näköinen nainen. Voithan pistää hänelle viestin, mutta luultavasti ei vastaa mitään.

    • Anonyymi

      Kovin mennään varovaisesti, varovaisuudella on oma paikkansa mutta pitää mennä vähän kovemmin eteenpäin ettei hyydy kokonaan.
      Jos joku kyylää tuijottaa tai stalkkaa menee ole hyvä kysymään mikä on meno niin selviää syyt kerralla eikä jää ihmetystä itselle.
      Ei se niin vaikeaa pidä olla ettei voi yrittää puhua toiselle jos kerran menee mietiskelyksi.
      Miksi pitää alkaa luulemaan jotain kun voi ottaa selvää ja jättää sitten omaan arvoonsa
      Kysytään mielummin toiselta onko minulla hätä ja pitääkö mennä vessaan vai ei.
      Ei nettideittipalvelu ole tarkoitettu keskustelun lopettamiselle vaan sen aloittamiselle

    • Anonyymi

      Kysyy rohkeesti mitä se ämmä mulkkaa siinä 👌

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 188
      4199
    2. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      103
      3475
    3. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      102
      2790
    4. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      303
      2722
    5. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      43
      2390
    6. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      188
      2196
    7. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2080
    8. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      37
      1792
    9. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      9
      1629
    10. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      45
      1183
    Aihe