Suomessa vaaditaan jo uusia

vaaleja ,koskas ne on jotta päästään tästä jätehallituksesta eroon?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hyvinhän Rinteen hallitus toimii.
Persujen kiky on purettu, ja miljoonien eurojen polttaminen sote-uudistukseen saatiin loppumaan.
Koulutukseen on saatu takaisin persujen leikkaama rahoitus, ja mikä tärkeintä. Persu-hallituksen maahan tuottamat 35.000 pakolaista on saatu palautettua lähes kokonaan, eikä uusia enään yritä Suomeen kun ei hallitus mainosta Suomea edellisen persuhallituksen tapaan.
Ja kun vielä ensi vuodeksi saadaan uusi Rinteen tekemä budjetti, niin loputkin persuhallituksen rahasotkut selviää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

vaaleja ,koskas ne on jotta päästään tästä jätehallituksesta eroon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu