Mites, oliko menestys kokous? Joko on eläkeläiset valmiina jatkamaan työntekoa palkattomasti talkoohengessä?
Se kolmas sektori
Anonyymi
1362
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Nyt on mieletön pöhinä päällä.
Miten näin tärkeästä asiasta saadaan täällä näin mautonta tekstiä aikaiseksi. Hävetkää jos osaatte!
Asiahan on tärkeä, mutta kyllä se on niin että kunnan ( ja valtion) pitää vanhuksista huolehtia. Eläkeläiset on eläkepäivänsä ansainneet.
Vipelin rahat ol lopussa ja pian eläkeläiset pakotetaan kunnan töihin. Tulee kovaa pöhinää.
Kyllä. Kunnan pitää hoitaa tehtävänsä ja palkata tarpeeksi työntekijöitä!! Ei voi ruveta velvoittamaan mitenkään, ei moraalisesti eikä mitenkään, ihmisiä ilmaistöihin.
Suomen rahat on loppu.
Ei pidä paikkaansa kun KEVA maksoi hyvän 4 750 euron kuukausieläkkeeni säntillisesti 20.11.2019. Olen kyllä kuullut KELAN takuueläkeläisten eläkkeen saannissa olevan ongelmia varsin niiden jotka ovat olleet alle kolmikymppisistä lähtien KELAN palkkalistoilla.
Hyvä tilaisuus ja Sami onnistui hienosti. Vaikutuin.
sami saisi jo mennä typerillä jutuillaan?
Kyllä hänen kyvyt on kyllä nähty kaikkea sekin kuvittel,i alkoi pallopyörimään hänenkin silmissään. Lähti peesailemaan haistelemaan vakopuolella täällä se kyllä huomataan välittömästi liikaa myönteili näitä kaikki tietäviä. Koskaan ei pidä sitä tehdä tehtävä päätöksiä opitun taidon mukaan eikä kuuntelemaan kunnan huruukkoja setämiehiä.
Puhdasta vihapuhetta.
Meinaatko jonkun mielipiteitä ohjata et taida onnistua olet vihatrolli
Miten pallo pyörii jonkun silmissä ?