Jos on tarkoituksella tehty raivostuttava mainos niin siinä on kyllä onnistuttu . Kuulostaa ihan nuotin vierestä laulettuna niin että karvat nousee pystyyn, tyttö parka. Hyvä biisi pilattu. Meni boikottiin.
Tokmanni hyi
2
156
Vastaukset
- Anonyymi
Alkaa nuo Tokmannin mainokset pikkuhiljaa vaikuttaa samaan tapaan kuin mainonnan arkkifloppaus eli Fazerin tökerö itketyskampanja.
Mitä enemmän Tokmanni yrittää kehua halpoja hintojaan, sitä kalliimpaa siellä tavara alkaa olemaan.
Ihmisten aliarvioiminen ei pitkän päälle ole hyvä strategia.
Käynnit vähenee ellei suunta muutu. - Anonyymi
Paljon huonolaatuistakin tavaraa myydään kalliiseen hintaan. Saivat alkuun asiakasryntäyksiä liikkeisiinsä, myymällä jotain halpaa. Nyt on sitten hinnat tapissaan. Kun asiakaskunta tottunut palaamaan tuttuun kauppaan.
Ei tokmannista löydy, edes pitkiä eri värisiä kruunukynttilöitä 10 kpl pakkauksissa. Myyvät vuodesta toiseen, niitä vain valkoisena ja punaisena.
Kuten niitä öljykynttilöitäkin. Vaikka niitäkin on erivärisiä.
On oransseja ja vihreitäkin. Mutta tokmanni myy ikuisesti niitäkin, vain punaisena ja valkoisena. Sieltä ostamani pitkät 100 h hautakynttilätkin sammuivat itsestään puolessa välissä. Samoin kävi monen muunkin ostamille, samanlaisille hautakynttilöille pyhäinpäivänä. Ehkä niiden steariini on jotain kehnoa ainetta. Edelleen myynnissä näkyyy olevan myös, kotikullan vaarallisia, allaspaloon roihahtelevia tuikkukynttilöitä. Jotka ovat muovisessa kupissa, eikä peltisissä, kuten tuikut yleensä on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741