Oon kuullu jotta Ikeaa suunnitellaan Ideaparkin viereen. Odotellaan.
Ikea huonekaluliike
Anonyymi
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Toivottavasti ei tuu.
Mä oon taas kuullut että siihen tulis sikala
joo kiinanvientiin kasvatamo, paree se niin onkiii
Älä unta nää, olis ensimmäinen IKEA maaseudulle.
Kyllä se voi tulla. Nyt on vetovoimaa enemmän kuin uskallettiin edes ajatella. Kävijöitä enemmän kuin missään ikinä. Jopa Tripla jäi kakkoseksi. Eteläpohjanmaalla on hullua kansaa, joka ostaa vaikka mitä, jos aletaan epäillä ostokykyä. Veikkaan että keväällä aletaan paaluttamaan Ikean pohjia. Tulee tuohon pellolle, K-raudan ja Ideaparkin väliin, siihen josta puuttuu vielä tienpätkä. Sinne voi sitten mennä ostoksille tai lihapullille ainakin jos ei muuta keksi. Kaikki suuri rakentuu Eteläpohjanmaalle, koska täällä mikään ei ole koskaan liian suurta, ja toteuttajia löytyy.
Ei hurrit suomenkieliselle paikkakunnnalle liikettä rakenna Vaasaan se rakennetaan.
Höpö höpö. Hurrit on eri asia kuin oikeat ruotsalaiset. Ruotsalaiset sen ikean omistaa, ja ymmärtävät missä on hullua ostovoimaa, siis Seinäjoen ympäristössä. Rantaruottalaisethan on perinteisesti hyvin nuukia, ei sinne mitään kannata perustaa, kun nehän ei osta mitään ja tuhahtelevat vain kalleudesta. Tileillä toki homehtuu rahoja, kun eivät raaski käyttää.
Oli hyvin arvattavaa että kun avajaisissa käy kaikki...ilmais kahvilla,kattomassa julkkiksia ja ostamassa niitä miinuksella myytyjä tuotteita...alkaa huhumylly joka kestää joulun yli...kaikki maailman suuret liikkeet on tulossa Seinäjoelle.
Kun ei tyhjäpäät tajua että sillä tuo avajaisten yleisöryntäys saatiin juuri kun annetaan melkein ilmaseks Merkkituote kun ovat laulaa...onhan se Outille kova juttu
Paapat saa kakkukahvit ilman...