Sähkön käyttö

Anonyymi

Ei väliä, millä sähköni on tuotettu mutta vaikka sähkön kulutukseni on pienentynyt, sähkölaskut vain suurenevat. On se vaan kivaa, kun on mukavuuksia mutta niitä ei voi hyödyntää, koska niiden käyttö on liian kallista.

3

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jokainen Ihminen yritää pienentää sähkönkulutustaan ihan jo ympäristösyistä ja tietenkin taloudellisista syistä, mutta sähkölasku vain suurenee ja tähän on syynä valtiovallan, (politiikkojen) antama lupaus sähkömonopoleille, että ne saavat nostaa siirtomaksuja ihan niin paljon kuin ilkeävät ja kyllähän ne ilkeävät !!!!!!
      Siirtomaksujen korotuksia selitellään maakaapeloinnin tuomilla kustannuksilla, mutta entäs sitten kun kaapelit ovat maassa ja seuraavaan 100:n vuoteen niitä ei tarvitse huoltaa, eikä korjata, niin laskevatko siirtohinnat, NO EI TIETENKÄÄN, koska poliitiikkomme istuvat niissä samaisissa sähköyhtiöiden hallituksissa ja nauttivat Muhkeista TuottoBoonuksista ?????????????

      Kannattaisi katsoa, ketä ÄÄNNESTÄT seuraavissa vaaleissa, onko se vain
      OptiO-Ohjauksessa toimiva vai KansalaisenPerusTurvaA-Ajava Vastuullinen KansanedustujaEhdokas !!!!!!!!!!!!

      Sähkö on kuitenkin välttämättömyys meille kaikille Kansalaisille ja ValtioVallan Pitäisi Taata KaikilleIhmisille kohtuuhintaista sähköä, eikä tehdä siitä mitään poliittista omasuuensinrahastamiskeinoa kaikille sähköyhtiöiden hallituksissa istuville kansanedustajaPETTUREILLE !!!!!!!!!!!!!!!!!

      Jos ois varaa, niin paneelit laittaisin ja piuhat poikki !!!!!!!!

      • Anonyymi

        minä kulutan sähköä 6e kk sähköverot
        2kk lasku siirrosta on 30-35e sähkölasku on 20e


      • Anonyymi kirjoitti:

        minä kulutan sähköä 6e kk sähköverot
        2kk lasku siirrosta on 30-35e sähkölasku on 20e

        Kiitä onneasi, että alueellasi on noin halpa sähkönsiirtotariffi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      214
      5307
    2. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      38
      5232
    3. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      26
      4209
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      51
      4068
    5. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      31
      3776
    6. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3746
    7. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      74
      3655
    8. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      38
      2932
    9. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2430
    10. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      41
      2366
    Aihe