Talouskurimuksesta viis, lisää Lähi-idän ja Afrikan väkeä värittämään katukuvaa. Näiden turvapaikkaturistien hakeutuminen kouvolaan asumaan olikin jo "huolestuttavasti" laskusuunnassa mutta nyt asia on korjattu!
""Kouvolan kaupunki valmistautuu lisäämään kiintiöpakolaisten kuntapaikkoja. Liikunta- ja kulttuurilautakunta päätti keskiviikkona noin 60 pakolaisen vastaanottamisesta tarpeen mukaan vuosittain""
https://kouvolansanomat.fi/uutiset/lahella/9f0511be-3b01-4545-b835-e72ec2fb8db1
Kouvola nelinkertaistaa pakolaiskiintiön
16
118
Vastaukset
- Anonyymi
Puhuiko joku että mielenosoitus olisi tulossa..
- Anonyymi
kun he hylkäsivät Herran ja palvelivat baalia, niinpä niin.
Kirkko Raamattu 1933/-38 Tuomarien kirjasta - Anonyymi
Niinpä niin, ei edes Saksalaiset hallitse näitä asioita.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16117703/berliinin-pormestari-avautuu-mamujen-sikailusta - Anonyymi
monenlaista kummallista tämän päivän Suomessa tapahtuu .....Turvapaikanhakijoita tulee jo liian vähän Ja sen takia pitää kiintiötä nostaa rutkasti. Tämä päättäjien logiikka ei oikein aukene,tavoiteltava määrä kun pitäisi olla pyöreä nolla per vuosi.
- Anonyymi
Kouvolan kaupungin päättäjiltä ei ole kaikki muumit laaksossa. Halvemaksi tulisi kun eivät tekisi yhtään mitään.
- Anonyymi
Kouvolassa ei ole kuin persuja. Ne jotka ovat olevinaan muuta ovat piilopärssuja.
Ei näytä ruusuiselta kaupungin tulevaisuus, - jos ei menneisyyskään. - Anonyymi
Kouvola jäi melkein tuhoamatta.Onneksi asia korjattiin.
- Anonyymi
Kouvolassa on paljon ylimääräistä rahaa haittamaahanmuuttajien elätykseen.
- Anonyymi
Muu Suomi maksaa muutaman vuoden tukiaisia ja kouvola elpyy sen ajaksi. Tyypillistä KEPU politikointia. 🤔
- Anonyymi
Itseasiassa nämä valtio maksaa kaiken pakolaisesta ensimmäisen kolmen tai neljän vuoden ajalta jutut tulevat myös kouvolalaisten veronmaksajien omasta pussista. Valtio kerää veroja eri muodoissa täältäkin. Eli itse maksamiamme rahoja kierrätetään vain valtion kautta.
Tai toinen vaihtoehto on että valtio ottaa lisää velkaa pakolaiskuluihin ja maksamme edelleen itse kaiken mutta vasta lähitulevaisuudessa ja korkojen kera.
- Anonyymi
Pakolaisten ottaminen paikkaamaan poismuuttoa. Tällä kertaa varmasti sijoitetaan keskustan alueelle sekä väkisin lakkautettavien vanhainkotien väki myös, jotta saadaan keskustan alueelle enemmän porukkaa ja sillä syyllä voidaan kurjistaa reuana-alueiden palveluja.
- Anonyymi
Ihanaa lisää mieskomeutta naisten iloksi!
- Anonyymi
Niin ja miesten!
- Anonyymi
Onneksi myllykoskella on tilaa eli sinne kaikki.
- Anonyymi
Saadaan Kimolan kanavalle uutta väkeä.
- Anonyymi
Näille maahantunkijoille paras paikka olisi kanavassa, pitäisi vain kinnon ratkaista miten saadaan pysymään pohjassa poissa veneilijöiden tieltä. Kouvola kuten muutkin paikkakunnat ovat vailla työntekijöitä, jos nämä eivät voi olla kotimaisia, mikä sinänsä ihmetyttää kun yli 20% porukasta lorvii jouten, niin olkoon sitten ulkomaiset vahvistukset edes sen verran työteliäitä että haluavat elättää itsensä. Nyt täällä on jo liian suuri joukko näitä ahlahin jälkeläisiä runkk... kumartamassa mekkoon päin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 503874
- 1053425
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj342811Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262488- 201889
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51839- 1851766
- 291588
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3871468Huomenta kulta
En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo91248