Ensitreffit Huuhaalla

Anonyymi

Nämä nykyiset "tosi-tv" formaatithan on ihan selvästi kopioitu aikoinaan huuhaalla olleesta meiningistä! Täällähän niitä ensitreffejä ym. tapahtumia oli pilvin pimein. Oli saunailtaa, musiikkia ja kuvia, huulenheittoa kuin spitaalisilla konsanaan ja kaikkea hauskaa muutenkin. Toki myös ikävämpiä "parisuhdekriisejä", mutta kaiken kaikkiaan kivaa seuraa ja hupailua tosi paljon vuosia sitten.
Onkohan nykyään enää kenelläkään sellaista luonnetta, että osaisi pitää HAUSKAA somessa vieraiden kanssa, vai onko kaikki nykyään niin pelottavaa ja kiellettyä, ettei edes nimettömänä osata hupailla?
Tiedä häntä, ja tiedä hännästäkään mistä nämä mieleen tulivat juuri nyt..? Kunhan ajankuluksi ennen maatemenoa naputtelin.
Good Night Wanhat ystävät, Toivottavasti elämä on kohdellut reilusti :)

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTFft7issyJ4HhMYBgbdOWaXaE6isXHBKGr4nIKAolPdy39ccn_&s

-PD-

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mie jo nukuin 2 tuntia olkkarin matolla. Nyt uni ei heti tule. Tosta ensitreffeistä saunajutusta tuli muisto mieleen.
      Nainen tuli viikonloppukylään. Mentiin kylpemään puulämmitteiseen saunaan. Tahtomattani minulla alkoi jöpöttämään.

      Sori että se käyttäytyy noin sanoin naiselle. Se ei kahteen viikkoon ole nähnyt naista eevan puvussa. Iloitsimme siinä waltarilaisen tapaan.
      Sitten mentiin vielä jälkilöylyihin.
      ' suntio f '

    • Anonyymi

      Meikä ei voi sietää jotain temppareita tai kim karzasseja. Big Brotherin taas katson aina syksyllä.

    • Anonyymi

      En osaa sanoa koska en tunne vertailukohtaasi, sitä vanhaa aikaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      119
      3949
    2. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      71
      3291
    3. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2734
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      84
      2468
    5. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      20
      2430
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      39
      2409
    7. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      6
      2367
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2271
    9. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      27
      2226
    10. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      28
      2171
    Aihe