Ensitreffit Huuhaalla

Anonyymi

Nämä nykyiset "tosi-tv" formaatithan on ihan selvästi kopioitu aikoinaan huuhaalla olleesta meiningistä! Täällähän niitä ensitreffejä ym. tapahtumia oli pilvin pimein. Oli saunailtaa, musiikkia ja kuvia, huulenheittoa kuin spitaalisilla konsanaan ja kaikkea hauskaa muutenkin. Toki myös ikävämpiä "parisuhdekriisejä", mutta kaiken kaikkiaan kivaa seuraa ja hupailua tosi paljon vuosia sitten.
Onkohan nykyään enää kenelläkään sellaista luonnetta, että osaisi pitää HAUSKAA somessa vieraiden kanssa, vai onko kaikki nykyään niin pelottavaa ja kiellettyä, ettei edes nimettömänä osata hupailla?
Tiedä häntä, ja tiedä hännästäkään mistä nämä mieleen tulivat juuri nyt..? Kunhan ajankuluksi ennen maatemenoa naputtelin.
Good Night Wanhat ystävät, Toivottavasti elämä on kohdellut reilusti :)

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTFft7issyJ4HhMYBgbdOWaXaE6isXHBKGr4nIKAolPdy39ccn_&s

-PD-

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mie jo nukuin 2 tuntia olkkarin matolla. Nyt uni ei heti tule. Tosta ensitreffeistä saunajutusta tuli muisto mieleen.
      Nainen tuli viikonloppukylään. Mentiin kylpemään puulämmitteiseen saunaan. Tahtomattani minulla alkoi jöpöttämään.

      Sori että se käyttäytyy noin sanoin naiselle. Se ei kahteen viikkoon ole nähnyt naista eevan puvussa. Iloitsimme siinä waltarilaisen tapaan.
      Sitten mentiin vielä jälkilöylyihin.
      ' suntio f '

    • Anonyymi

      Meikä ei voi sietää jotain temppareita tai kim karzasseja. Big Brotherin taas katson aina syksyllä.

    • Anonyymi

      En osaa sanoa koska en tunne vertailukohtaasi, sitä vanhaa aikaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      91
      3942
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      97
      3297
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      124
      2608
    4. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      207
      1928
    5. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      20
      1774
    6. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      95
      1658
    7. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      79
      1645
    8. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      110
      1519
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1291
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      57
      1182
    Aihe