...anteeksipyyntö ruotsalaisille (Hundkarusellen), virolaislle (Kaik-yhes-koos), konduktööreille (Konnarikuoro), kesäteatterilaisille (Tervasaaren kesäteatteri) jne?
Ellei pian näy, valtakunnansyyttäjän yhteydenotto on odotettavissa.
Ellei pian näy, valtakunnansyyttäjän yhteydenotto on odotettavissa.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Lista olisi loputon, nyt vain pyytelemään anteeksi, joilla omatunto kolkuttaa. 🤣
Tuo ohjelma leimasi keravalaiset äärimmäisen pahasti.
Tämäkin trendi on tullut mistäs muusta kuin Amerikasta. Siellä monet koomiksot tuskastelevat ns. poliittisen korrektismin takia.
Kaikki ryhmät loukkaantuvat ja pahoittava mielensä, jos heitä "pilkataan". Niinpä ei voi enää tehdä huumoria kenestäkään ihmisestä!?
Paitsi tietysti maailman ihmishirviöstä eli valkoisesta heteromiehestä...
Uskovaisia pilkattiin myös tuossa ohjelmassa. Ja myös itse Jeesusta, jota kutsuttiin Teuvoksi!?
Mutta kyllä Kristuksemme pilkan kestää. Aina siihen saakka kun tule kohta takaisin maailmaan. Katsotaan sitten kestävätkö hänen pilkkaajansa!!!
Jeesusta pilkattiin myös putouksessa pastori luttisen toimesta.
Ja taivaan isää putouksessa.
Samoin myös SNL ohjelmassa.
Milloin anteeksipyynnöt?
Pekka ja Pätkä näyttelijät täytyy kaivaa ylös haudoistaan pyytämään anteeksi, että maalasivat naamansa mustiksi eräässä 60-luvun elokuvassa.
Petelius on tullut suvakkiuskoon ja anteeksipyyntöjä satelee ketjussa kaikista vanhoista sketseistä.
Eikös Petelius pilkannut myös ylioppilaita?
Valtamedioiden suosikkipoika Kanadan pääministeri Justin Trudeau esiintyi mustana monta kertaa erinäisissä naamiaisissa. Hän selvisi anteksipyynnöllä? Joku oikeistolainen johtaja oltaisiin hirtetty munista!
Sikarikkaita solvattiin törkeästi ja varsinkin sikarikkaita Gyllenborgeja.
Hietalahti, anteeksipyyntöä kehiin!
eikö putouksessa ollut myös jotain
tätä tarkoitat?
https://www.youtube.com/watch?v=ZKEFKePnCMc
ruotsalaisia homopoliiseja pilkattiin velipuolikuussa.
homot poliisit jopessa...
heetoo on alkanut
Heiskasella oli iso streotyyppinen n...grdiperse Mutapainin ystävissä.
Myös voimailijat ovat hyvin loukkaantuneita "mitään en oo ottanu" heitoista.