Heippa moi moi !!
Missä Thaimaassa parhaat pikkujoulut vietetään?
Kertoisitko ystävällisesti omista kokemuksistani?
Toki saat kokemuksia kertoa jonkun muunkin.
Saako muuten Thaimaasta pipareita ja kinkkua vai kantsiiko ottaa omat eväät mukaan? Entäs niinku niitä sellaisia tonttuilu hattuja?
Ainiin meinasin ihan unohtaa... Onko totta että thaimaaksi kinkku on muu?
T tip tap tipa Ti-pe Ti-pe tip tap ;)
Thaimaan parhaat pikkujoulut Pattayallako ollen
3
50
Vastaukset
- Anonyymi
Tähän lienee ihan turha vastata kun aloitus on ränkkälerpan tuotoksia jotta pääsisi vastauksen jälkeen taas jotakin haukkumaan ja mukanauramaan suomalaisille.
Koetetaan kuitenkin vastata tyhmään kysymykseen asiallisesti. Pikkujoulut on käsitteenä firmojen, kaveriporukoiden, urheiluseurojen ja muiden yhteisöjen vuosijuhla joka tuppaa olemaan kostea ja musiikkipitoinen.
Pari puhettakin saatetaan kuulla. Jos "parhaita" pikkujouluja etsit niin ensin sinun pitää kuulua johonkin yhteisöön joka sellaiset järjestää. Kuokkavieraita harvemmin on tarkoitus juottaa pikkujouluissa.
Kalleimmat pikkujoulut mitä minä järjestin Suomessa maksoi firmalleni 80 tuhatta euroa. 160 osallistujaa ja juhla oli kaksipäiväinen. Kolme stand up- koomikkoa oli palkattu ja kaksi bändiä sekä pitopalvelu.
Kerron pienen tarinan jolla voit nauraa sitten minulle. Oltiin varattu hotellin koko ravintola kabinetteineen firmallemme eräissä toisissa pikkujouluissa.
Hotellin pitopalvelun johtaja oli todella kaunis kolmekymppinen tyylikäs nainen. Hän vissiin ajatteli että olen suurikin dirikka kun on varaa järjestää moiset kekkerit.
Flirttaili minulle alkuillasta oikein tosissaan. Minä otin vähän reippaita ryyppyjä poikien kanssa rohkaisuryypyksi kun puhekin täytyi pitää.
Ne ryypyt meni överiksi ja tuli tosi heikko olo. Menin ruokapöydän alle istumaan ja huilaamaan. Iso valkoinen pöytäliina teki siitä teltan. Vaimo toi minulle mustaa kahvia sinne ja vissyä.
Pitopalvelun johtaja tuli siihen ja kysyi vaimoltani hienostuneella äänellä että "anteeksi, missäs se teidän johtaja on". Vaimo sanoi rehellisesti että se on tuolla pöydän alla.
Hän raotti pöytäliinaa, näki olotilani ja totesi pettyneellä äänellä että "voihan vittu".
Unelmien prinssi ei ollutkaan unelmien prinssi vaan rupisammakko.
T 2010Ränkkälerppa, katsos kun ei tällä kertaa lerppasaurus.
Voisin sanasen aiheesta lausahtaa, vaan antaapa olla koska pikkujoulusi maksoi 80.000 euroa, joten odottelen persekärpäsen kuukauden bablaa miljonääripattajalaisesta.
Tosin tuon pöydän alle kuukahtamisen uskon.- Anonyymi
SENSSU kirjoitti:
Ränkkälerppa, katsos kun ei tällä kertaa lerppasaurus.
Voisin sanasen aiheesta lausahtaa, vaan antaapa olla koska pikkujoulusi maksoi 80.000 euroa, joten odottelen persekärpäsen kuukauden bablaa miljonääripattajalaisesta.
Tosin tuon pöydän alle kuukahtamisen uskon.Senssuämmä taasen riehuu kuin sokea kana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude15113507Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t729791Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h969158Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k218149Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk406773Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1506189Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri243415Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua503130Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy371707En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen
Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä3971265