Kokoomustrollit jauhavat muiden pikku rikoksista.

Anonyymi

Muissa puolueissa rikokset ovat olemattomia verrattuna kokoomuslaisten harrastamiin, mutta palsta pursuaa silti juttuja muiden puolueiden, lähinnä demareiden pikkurikollisista, sekä jatkuvisa valhesyytöksistä, joita sevästi tehdään ja ylläpidetään Kokoomuksen trolliarmeijan toimesta.

Kun verrataan esim. Balzarista esille noussutta kohua epäilystä ihmiskaupasta Kokoomuksen puolueena tekemiin vanhusten kiduttamisiin ja murhiin kokoomuslaisten "hoiva"yhtiöiden johtajien ja sijoittajien voittojen vuoksi, on Kokoomuksen aiheuttaman kärismyksen määrä tuhansia kertoja suurempi kuin muiden puolueiden yhteensä. Tahallisia kidutusmurhia tehdään satoja, jopa tuhansia vuosittain. Kyse on vieläpä kaikkein puolustuskyvttömimpien sadistisesta murhaamisesta voittojen vuoksi, jotka ryöstetään verovaroista.

Kansan olisi korkea aika herätä näkemään, mikä puolue on kokonaisuutena juuri se Lucifer joka kansaa kidutusmurhaa.

22

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kiitos hyvästä aloituksesta.

    • Anonyymi

      Kokoomus ja niitä komppaavat porvaripersutrollit haukkuvat hallituspuolueita palstalla yötäpäivää.

      • Anonyymi

        Totta.


    • Anonyymi

      Iloitkaamme nyt, meillä on mahtava demarihallitus ja demari pääministeri! Saamme kaiken sen takaisin, mitä porvarihallituksen aikana menetimme!
      Jo näin lyhyessä ajassa demarit ovat korjanneet monia asioita, jotka vaikuttavat suoraan köyhän äänestäjän elämään. Ties mitä tapahtuukaan jäljellä olevan yli kolmen vuoden aikana!
      Kitinän sijaan keskittykäämme kaikkiin etuihimme, joita nyt saamme hyvän hallituksemme avulla!

    • Anonyymi

      Tietokilpailukysymys kaikille lukijoille!

      Monen henkilön arvelet kirjoittaneen tähän ketjuun minun lisäkseni?
      Oma arvioni on: 1.

      • Anonyymi

        Trolli ulisee trollaamisesta? :)

        Kuinka viehättävää!


    • Anonyymi

      Tosiasiahan on kokoomuksen rikkaat kaupan ja teollisuuden parissa pyörivät harmaan talouden hämärämiehet, jotka tekevät miljoonabisnestä jäämättä kiinni. Tavalliselle veronmaksajalle jää vain rehellisen maksajan osa.

      • Anonyymi

        Totta.


      • Anonyymi

        Asiaa.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Persujen Kremlin tuet verotukselle.


    • Anonyymi

      Ihme sekoilua koko aloitus

      Kuinka monta hoivayhtiötä Kokoomus omistaa?

      Se on kunta joka maksaa hoivayhtiöille, ja on vastuullinen jos määrärahaa on liian vähän

      • Anonyymi

        Ei kokoomuspuolue vaan kokoomusta äänestävät.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei kokoomuspuolue vaan kokoomusta äänestävät.

        Juuri näin.


    • Anonyymi

      Kokoomus-Syöpä ei pelkästään trollaa somessa suurella rahalla. Sillä on valtamedioita hallussaan, joiden avulla se aivopesee kansaa uskomaan valheisiin, että lakkojen haitat ihmisille johtuvat AY-liikkeestä ja ahneista työntekiöistä. Kuitenkin juuri Kokoomus-Syöpä on ajanut Postin ja muiden yritysten johtajille ja sijoittajille järjettömän yliisuuria palkkioita ja tuottoja, jotka on rosvottu työtekijöiden tekemistä tuloksista.

      On korkea aika sanoa EI Kokoomus-syövälle ja asettaa kohtuuden rajat sille miten yritysten tulokset jaetaan kaikkien osapuolten kesken. Nyt duunareille on tarjottu vuosia nollaa, kun rosvoellitti on käärinyt entistä suurempia rahoja.

      • Anonyymi

        Hyvä kommentti.. Kiitos.


      • Anonyymi

        Kokoomuksen kannatus vaan nousee kuin "Häkälän nälkä" kansa on nähnyt sen oikeudenmukaisuuden.


    • Anonyymi

      Meillä on liian vähän köyhiä duunareita ja työttömiä, sekä köyhiä eläkeläisiä. Heidän yhteinen voimansa on olematon, he eivät vieläkään pysty kokoamaan vahvaa joukkovoimaa, jolla talouspolitiikka muuttuisi heidän toiveensa mukaiseksi.
      Emme voi muuta, kuin odottaa köyhyyden lisääntymistä ja yhteistoiminnan vahvistuvan. Ruikutus menneistä ei vieläkään ole auttanut köyhälistöä!

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kommunististen maiden terveydenhoito oli kaikkein hirveintä. Onneksi vasemmisto ei ehtine saattaa Suomea samalle tasolle neljässä vuodessa.

      Vapaus olisi hyvä renki myös sotessa.

      • Anonyymi

        Kokoomuspropagandaa.


    • Anonyymi

      Asiaa.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet toisen kanssa

      ...ja minä yhä vain sinua kaipaan. Tiedän ettet ole onnellinen siellä. Älä hukkaa aitoa onnea ja rakkautta hukkaan vain
      Ikävä
      292
      2522
    2. Näytit taas lihoneen.

      Tynnyri se vaan kasvaa.
      Ikävä
      46
      2183
    3. Immu otti pataan

      Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      2136
    4. Kuka teistä on paras nainen

      A-nainen? J-nainen? K-nainen? M-nainen? S-nainen? Vai kenties joku muu...? 😊
      Ikävä
      74
      1735
    5. Osaako joku selittää tätä

      Että miksi mulle on joka toinen ventovieras ihminen tyly ainakin ilmeillään ja eleillään?
      Ikävä
      88
      1489
    6. Jos me joskus nähtäisiin

      niin ei kai sen vielä tarvitsisi merkitä sen enempää? Ja voihan olla ettei kumpikaan enää siinä vaiheessa edes haluaisi
      Ikävä
      112
      1409
    7. Onko jotain mistä

      Olet huolissasi kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      81
      1378
    8. Persun suusta:"Köyhät on luusereita ja ansaitsevat köyhyyden"

      Ministeri Juuston apulainen näin uhoaa. Mitäs siinä. Kyllä on jo tiedetty muutaman vuoden hallitustyön pohjalta että per
      Lieksa
      238
      1310
    9. Koska vietät

      Yhteisen yön kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      57
      1195
    10. Näetkö feminismin uhkana

      Vai mahdollisuutena kun deittailet naisia? Mitä miehet mieltä feminismistä?
      Ikävä
      185
      1073
    Aihe