Tiedonvälityksen tilalle on tullut, uutena ilmiönä, äärioikeiston järjestäytyneiden veroparatiisirikollisten VALEUUTISET medioissa.
Isot mediatalot politikoivat, kuin vanhat konkarit konsanaan, miksikään tiedonvälitykseksi ja uutisoinniksi, ei voi viime päivinä nähtyä ja luettua, äärioikeisto-radikalismia ja hyökkäilyä, lakkoilijoitten painostusta, sanoa.
Luulisi olevan medialupien ja tiedonvälityksen sääntöjen tarkistamisen paikka, kun toimittajat huutavat suoraan, että hallitus ei saa tehdä näin, eikä noin, vaan pitää tehdä kuten, äärioikeiston järjestäytyneet veroparatiisirikolliset EK:ssa sanovat.
Suoria hyökkäyksiä nykyistä hallitusta vastaan, kutsutaan MAALITTAMISEKSI, kun maalittava taho on media, joka vetää kanin hatusta ja sanoo, että näin tapahtui, vaikkei oikeasti tapahtunutkaan, eli VALEUUTISOI.
Jokainen tietää ihan sanomattakin, että mistä medioista on kyse, joten ei tarvitse sitä kirjoittaa.
Härskiä lakkoilijoitten painostusta ja hallituksen maalittamista porvarimedioissa
2
<50
Vastaukset
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16138697/is-ei-ole-luotettava-tietolahde-eika-haapala-puolueeton-toimittaja
Medialiitonkin tärkein tavoite, näyttää olevan "laajentuminen".
Jos tuota sontaa, mitä medioissa nykyisin on, vielä lisätään, niin Suomen kansa on aivokuollutta.
Sisällöstä ei puhuttu mitään Medialiiton sivuilla, johtuneeko siitä, ettei sitä medioista enää nykyisin, tahdo löytyä.
Verovaroilla koulutetut toimittajat, tekemässä veroparatiisijoittajille laitonta rahaa - on siinäkin elämäntehtävä. - Anonyymi
Yle painostaa nyt Ihalaisella, kun ei muuta keksinyt. Ei päde viimevuosisadan keinot, tämän päivän veroparatiisirikollisten hyökkäilyjen maailmassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?1022166- 991557
- 1211273
- 801265
- 1171226
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘571034Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis601014- 511007
- 36932
- 33804