SDP on sairas

Ihan oikeasti sairas miettikää vaikka paria mennyttä kuukautta mitä kaikkia paskaa se on suoltanu.
8<50
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ainakin noiden valtionyhtiöiden johtamisen osalta joilla ilmeisesti SDP:n siunaus toiminnoilleen kuten nyt Postilla,muitakin paljastumattomia ilmeisesti on. Ei se ihme että valtio on syvässä suossa ja köyhä,siinä Suomen vasemmisto tekee väärin markkinataloudessa,että vähät välittävät tekeekö joku valtion yhtiö voittoa vai ei.
Muuten mitään valtionvelka ja eläkkeiden tai sosiaaliturva maksu ongelmia ei edes olisi.

1Äänestä

Niin tai menneitä vuosia.
SDP:hen on päässyt ihmisiä Afrikasta saakka tietämättä näiden taustoja .
Tietysti eihän jossain kehitysmaamantereella, Afrikassa tallenneta näköjään tietoja edes pedofiilirikollisista !

On se tuo Afrikka kokonaisuudessaan sellainen manner...ei todellisesta itselähtöisestä kehityksestä minkäänlaista alkua.

Afrikassa paras kausi taisi olla Niilin varrella rauhan ja hyvien viljantuotto-aikojen aikana 4000 vuotta sitten ennen kuin arabit veivät senkin rauhan.

Äänestä
  • Vasemmistoliiton kaupunginvaltuutettu professori poistatti opiskelijoiden oman tilan seinältä Mannerheimin kuvan.

    Vaikuttikohan poistattamiskäskyn tehokkuuteen ehkä se, että alistussuhteessa olevat opiskelija pelkäsivä asettua vastahankaan, mikä olisi ehkä kostautunut seuraavassa professorin tentissä?

    Tätä pelon metodiahan ainakin kulttuurineuvos tuntui käyttäneen alisteisiin opiskelijoihinsa.
    Taisipa generalissimus Stalinillakin olla samaa otetta.

    Tämän hallituksen aikana ilmapiiri Suomessa muuttuu kovaa vauhtia.
    Ja talouden alijäämä kasvaa silmissä.
    EU:n komissio huomauttaa ensimmäisen kerran Suomen historiassa.
    Unkari ja Britannia on saatu polttamaan päreensä.

    Vauhti vain kiihtyy.
    Demla pyörittää vauhtipyörään lisää kierroksia.

    Äänestä

No entinen pilasi suomen ja nyt enää sairastaa , eli parempaa luvassa.......jytkyä odotelessa.

Äänestä

Kattokaa vaikka nuita kirjoituksia jotka puolustelee demareita ne on niin vääristyneitä sairaita ne täytyy ne äänestäjätkin olla jotain aivokuolleita huume nistejä muulla sitä ei voi selittää aivan sairasta paskaa...

Äänestä
  • No täysjärkiset on kaikista järjestelmäpuolueista skipannu jo aikaa sitten Persuihin, joten mitäs muutakaan on odotettavissa enää tolta kajahtaneimmalta pohjasakalta joka noihin on jäänyt! /

    Toisaalta tekee meidän persujen kannattajien elämän entistä helpommaksi, kun tässä voi vaan vihellellen seurata sivusta, kun jokasen kajahtaneiston lausunnon jälkeen iskee rankkasade persujen laariin! :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ihan oikeasti sairas miettikää vaikka paria mennyttä kuukautta mitä kaikkia paskaa se on suoltanu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu