Suursuon sairaalasta lähdetään jalat edellä

Anonyymi

Saattohoitopotilailta viedään lääkkeet korut ja rahat hoitajille. Ei niitä hautaankaan saa mukaan.

5

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olet aikamoinen hemmo, jos siinä vaiheessa mietit mitä tapahtuu maalliselle mammonalle, kun alkaa viimeinen matka.
      Tosin, on henkilöitä jotka väittää syntyneen uudestaan tänne. Tiedä vaikka sinäkin tahi minä. Emme vaan muista edellistä elämää.
      Ameriikkalainen kenraali Patton kertoi, että oli elänyt aiemminkin.
      On Kentsusta tehty elokuvakin, ihan oli hyvä.

    • Anonyymi

      Kaikkien potilaiden arvotavarat kerätään pois ja kirjataan lomakkeelle, kun tulevat sairaalaan. Ne saa mukaansa kotiin lähtiessä. Tai saattohoitopotilaan olleessa kyseessä omaiset saavat ne.
      Ei niitä hoitajat vie. Pöhkö.

      • Anonyymi

        Eikä ketään viedä sairaalaan saattohoitoon omaisuuden kanssa ja se mahdollinen rannekello ja sormus ei ole varastettavan arvoisia.


    • Anonyymi

      Tietääkseni Helsingin Maunulan Suursuon sairaalassa ei loju yhtäkään varakasta potilasta vaan paikallisia kunnallisia persaukisia, joilla ei ole muuta pöllittävää kuin vajaa sätkätupakki pussi ja muutama rizla paperi. Harvalla edes puhelinta saati kelloa tai korua. Ehkä rihkamaa.

      • Anonyymi

        siksipä onkin parasta kuolla kotonaan, tai rappukäytävässä, tai missä nyt sattui asumaankaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3583
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2214
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      32
      1865
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1609
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1558
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      15
      1555
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1407
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1277
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      80
      1263
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      88
      1212
    Aihe