Rukoilin Jumalalta, että laihtuisin 20 kiloa ja niin tapahtui kahdessa kuukaudessa. Mitäs siihen sanotte? Minusta se on ihme!!!
Aivan uskomatonta tämä!!!
Anonyymi
21<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Laihduttaminen on asia, missä onnistuminen voi tuntua ihmeeltä, mutta ei siinä mitään Jumalia tarvita.
Mutta oletetaan, että Jumala sai aikaan laihtumisesi. Voit testata tätä seuraavasti:
Rukoile Jumalalta, että kaikki ylipainoiset suomi24 palstan lukijat laihtuvat ensi kuussa kymmenen kiloa. Odotamme jännityksellä tuloksia!
Rukoilin ilmaston paranemisen puolesta ja tuli Postilakko!
Herrat kuuli ja esti liikenteen maassamme! ja Rinnekin sinkosi Venäjälle asti!
Onko Jumalasi niin tyhmä, että kuvittelee Suomen Postilakon vaikuttavan globaaliin ilmastoon?
Heikkoa trollaustahan tämäkin ketju.
Mutta ne tukilakot!
> Onko Jumalasi niin tyhmä, että kuvittelee Suomen Postilakon vaikuttavan globaaliin ilmastoon?
No, jos ihmiset uskovat sen, että lihansyönti vaikuttaa globaaliin ilmastoon, ei tuo nyt pitäisi olla mikään tyhmyys.
"Rukoile Jumalalta, että kaikki ylipainoiset suomi24 palstan lukijat laihtuvat ensi kuussa kymmenen kiloa. Odotamme jännityksellä tuloksia!"
Rukoilin! Olisihan se hyvä, että ihmiset saisivat nyt hiukan tilaa kehoonsa jouluherkkuja odotellessaan.
Ei ole tervettä laihtua 10kg/kk. Vielä jotenkin terveellisellä noin 1000 kcal / päivä vajeella laihtuu teoriassa kilon viikossa eli noin 4-5 kg kuukaudessa, mikä on terveellisen laihduttamisen yläraja. Jos tästä tahdista menee yli alkaa olla ongelmia kivennäisaineiden saannin kanssa ja menettää varmasti myös lihasmassaa eikä se enää ole terveellistä eikä laihduttamisen tavoite.
Ellei sitten Jumala antanut sinulle syöpää vastauksena rukouksiisi. Siinä laihtuminen voi olla todella nopeaa.
"Ei ole tervettä laihtua 10kg/kk...Ellei sitten Jumala antanut sinulle syöpää vastauksena rukouksiisi. Siinä laihtuminen voi olla todella nopeaa."
Minulla ei ole ikinä ollut syöpää, joten en tiedä, miltä se tuntuu. Mutta luulisi siitä olevan jotain muitakin oireita kuin laihtuminen. Ja kuka niitä lihaksia kaipaa? Meikäläinen anorektikko näyttää parhaimmalta luuviuluna.
Minä rukoilin Jumalalta synnit anteeksi ja sain ne anteeksi. Sitten tein taas syntiä ja sain senkin anteeksi. Nyt minulla on ikuinen elämä, ja tiedän että voin välillä tehdä syntiä koska saan sen anteeksi. Kyllä ateistit ovat tyhmiä kun eivät tartu tähän tarjoukseen!
Minäkin olen kuullut väitettävän, että Jumala antaa anteeksi ihan kaiken paitsi sen, ettei häneen uskota sokeasti ilman todisteen todistetta.
”Sitten tein taas syntiä ja sain senkin anteeksi.”
Minäkin rukoilin anteeksi, mutta vaimo potkaisi pihalle ja sakotkin meni perintään. Mitä ihmeen apua tuosta rukoilusta sitten oikein oli? Pitäiskö rukoilla lisää ja vetää ranteet auki, et pääsee nauttimaan kuolemanjälkeisestä elämästä, kun ei enää huvita elää yksin.
"vaimo potkaisi pihalle"
Ei noin väkivaltaisen naisen kanssa ole hyvä elääkään. On niitä kivojakin.
Oletko varma että laihtumisesi oli vastaus rukouksiisi eli tapahtuiko se ilman että teit mitään muutoksia ruokailu- ta muihin tapoihisi?
Rukoukseni jälkeen minulta katosi ruokahalu ihmeellisellä tavalla. Aika hassua tosiaan.
Ehtoollisella minulle käy noin joka kerta. Ehtoollis leipähän on Kristuksen ruumis ja aina mietityttää tuliko minun palaseeni kenties Jeesuksen esinahka vai suolenpätkä.
Saatat olla oikeassa. Öylätti tosiaan näyttääkin kuivatulta esinahalta. Ehkä ympärileikkaukset tehdään juuri siksi, että saataisiin emmeet ehtoollispöytään.
Saatat olla oikeassa. Ehkäpä ympärileikkaukset tehdään juuri siksi, että saataisiin emmettä ehtoollispöytään.
:)))
Se laihtuminen johtuu syövästä, jumalasi aiheutti sinulle syövän.
Ei olisi kannattanut rukoilla.
Ja sinun pahantahtoinen kirjoituksesi johtuu siitä että olet paholaisen riivaama.
Sinun kannattaisi rukoilla.