Lumi tuli, täytyy päästä hiihtämään. Saako Ikeasta suksia? Mistä saisi sukset?
Saako Ikeasta suksia?
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Suksia saa Ikeasta, kaupanpäälle sondi suoleen antamaan lisävauhtia!
Ja hikilautojen ostajille iso puteli kyrsän laatujuomaa kaupanpäälle.
Hikilaudat voidellaan valmiiksi ikean takahuoneessa,
samalla kun sondi asennetaan paikalleen
Ikeassa on vapaavalintaista kaikki palvelu pelaa, kuin rasvatturemmi. On sattumaa, että sieltä suksia saa. Ei mitään kieli vaikeuksia, jos ei satu kysyy ulkomaalaiselta, sit voi saaha lisäpuhtia ja poliisit peräänsä määrää vauhdin, jos mieli ei jalkoihin jäädä.
Kotimaisa laatusuksia saa Prismasta ja Citymarketista. Saat sauvat, monot, siteet ja voiteet kaupan päälle pakettihintaan.
Ja XXL myy valmiita paketteja.
Sukset siteet asenettuna sauvat monot suksien kantopussi.
Ilman muuta Ikeasta ostaan suksia. Nyt kannattaa ostaa sieltä myös vene ensi kesäksi. Mukava että kyselit näiltä sivuilta suksista.
Kyllä. Niitä jaetaan siellä aina tiistaisin ja perjantaisin 13.00 - 18.00. Joten siitä vaan suksimaan, on hanget, korkeat nietokset!
Saahan sieltä suksia vaikka mäkeen.
Tai vaikka sinne mistä tänne ollaan tultu, Sitäpäinpäinhän kaikki menee kuitenkin.
Ikeasta ei saa mitään kunnollista, koska Ikean liikeidea on myydä viimeistelemättömiä huonekaluja ja viimeistelemätöntä ruokaa eli erittäin kallista tavaraa ja ruokaa.