https://www.google.com/amp/s/amp.theguardian.com/us-news/2019/nov/29/ohi...
Uutinen osoittaa mihinkä trumppilaisuus ja ääriuudestisyntyminen miehet vie. Uutisen mukaan Ohion abortinvastainen tiimi ehdottaa että kohdun ulkopuoleisessa raskaudessa sikiö pitää tunkea väkisin kohtuun kasvamaan (tässähän sikiö ei kasva kohdussa vaan esin munajohtimissa). Samoin jos on abortoitu.
Lääkärit sanovat ettei onnistu. Äiti kuolee tulehdukseen.
Ohion aborttikomitean mukaan abortoitunut tai keskenmennyt sikiö kohtuun
7
86
Vastaukset
- Anonyymi
https://www.theguardian.com/us-news/2019/nov/29/ohio-extreme-abortion-bill-reimplant-ectopic-pregnancy
kokonainenn linkki. Lue ja kommentoi.Rauhan tervehdys.
Abortti on vakava asia, josta myös Raamattu puhuu paljon ja miten Jumala siihen suhtautuu, sillä joka vuosi Suomessakin tehdään 10,000 aborttia ja maailmanlaajuisesti n. 50 miljoonaa.
"Mutta kätilövaimot pelkäsivät Jumalaa eivätkä tehneet, niinkuin Egyptin kuningas oli heille sanonut, vaan antoivat poikalasten elää." - 2. Mooses 1:17
Jos kysymys epäilyttää, niin tässä raamattutunnissani vastauksia tähän Jumalan sanasta.
https://youtu.be/-CxaahNjLjo
Siunauksin, MM.- Anonyymi
Ingenjör_81 kirjoitti:
Rauhan tervehdys.
Abortti on vakava asia, josta myös Raamattu puhuu paljon ja miten Jumala siihen suhtautuu, sillä joka vuosi Suomessakin tehdään 10,000 aborttia ja maailmanlaajuisesti n. 50 miljoonaa.
"Mutta kätilövaimot pelkäsivät Jumalaa eivätkä tehneet, niinkuin Egyptin kuningas oli heille sanonut, vaan antoivat poikalasten elää." - 2. Mooses 1:17
Jos kysymys epäilyttää, niin tässä raamattutunnissani vastauksia tähän Jumalan sanasta.
https://youtu.be/-CxaahNjLjo
Siunauksin, MM.Suomen 8000 aborttia ovat puoliksi miesten aiheuttamia. Siis mies on toinen vastuullinen osapuoli. Tätä et tuo esille. Miesten pitää ainakin käyttää kondomia jos juoksee naisia jahtaamassa. En hyväksy naisten käytöstäkään koska abortti ei ole ehkäisykeino.
- Anonyymi
Artikkelissa todetaan gynekologien sanoneen että kohdunulkoinen raskaus on hengenvaarallinen tila.
"Ei ole mitään menettelyä kohdunulkoisen raskauden uusimiseksi", sanoi tohtori Chris Zahn, Amerikan synnytyslääkäreiden ja gynekologien kollegion käytännön toiminnan johtaja. "Kohdun ulkopuolista raskautta ei ole mahdollista siirtää munanjohtimesta tai muualta kohtuun", hän sanoi.
”Uudelleenistuttaminen ei ole fysiologisesti mahdollista. Kohdun ulkopuoleisen raskauden takia naiset ovat vaarassa katastrofaaliselle verenvuodolle ja kuolemalle, ja kohdunulkoisen raskauden hoitaminen voi varmasti pelastaa äidin elämän ”, Zahn sanoi." - Anonyymi
Kannatat siis aborttia. Minä en.
- Anonyymi
1. Moos. 3:
13 Niin Herra Jumala sanoi vaimolle: "Mitäs olet tehnyt?"
Vaimo vastasi: "Käärme petti minut, ja minä söin".
Usein sana, nainen ja vaimo on yksi ja sama, joten alusta asti ja loppun asti, nainen VALITSEE mitä tekee.
Jos valitsee että tappaa OMAN lapsen kohtuunsa, se on MURHA!
ja valitettavasti, usein nainen MURHAA koska, lapsi sitten "pilaa" elämän ja kehon.
Kuinka itsekäs onkaan nainen!
Mitä sanoo aina Viisas Salomo?
Tyhmyys on nainen!
Nyt jos mies tahi nainen, eli molemmat, eivät harjoitaisi, avioliiton ulkopuolisia sukupuolisuhteita, vaan olisi aina ja vain oman miehenäs kanssa, niin tätäkään ongelmaa ei olisi.
eli synti on ja tappaa.
Joten jokaisen naisen tulisi olla, kuuliainen, Jumalalle ja miehelleen.
Monet, pitävät abortia, ehkäisy keinona!
jos ei jaksa eikä kestä, seksi halujaan, eikä pidä housuja jaloissa, niin sitten siitä tulee ongelmia.
Tätä ei voi millään puolustaa.
Mutta Jumala on armollinen ja antaa anteeksi kun tunnustaa synnit ja katuu.
Jumalalla on PALJON armoa ja anteeksi antamusta.
Antakaa pelastaa itsenne.- Anonyymi
Abortin aiheuttanut mies on yhtä syypää aborttiin. Miehet ovat yhtä kevytmielisiä. Miesten moraali on usein vielä huonompi. Pitää ainakin käyttää kondomia ellei pidättäydy naisten jahtaamisesta.
Miehet aiheuttavat abortteja koska eivät suostu maksamaan lapsen ja äidin kuluja vaan pakottavat aborttiin.
Kokonaisuutena, sinä mies aiheutat abortteja. Hyi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437555
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka553737Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu563630Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/563589- 913437
- 513054
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod362852Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302504IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1981985- 471581