Mamutusmedia kauhisteli vain "murhaajaa"!?

Anonyymi

Sekä YLE että IS kertoivat uutisessaan, että yksi Lontoon puuukkoiskun tekijän kolmesta taltuttajasta on ihan murhaaja!? Tuo tieto oli laitettu oikein uutisen otsikkoon.

Nuo kolme taltuttajaa ovat nousseet sankareiksi Britannian kansan keskuudessa. Joten mamutusmediamme piti alkaa pudottamaan heitä!

En tiedä, mitä tuo "murhaaja" on tehnyt? Kuitenkin hän on tuomionsa kärsinyt eli on normaali kanslainen. Sehän on oikeusvaltion käytäntö.

Miksi sitten valtamediamme alkaa korostamaan yhden sankarin taustaa? Yritetäänkö sillä jotenkin halventaa noita taltuttajia ja uhriuttaa TODELLISTA murhaajaa eli terroristia?!

5

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä. Pitihän tuokin arvata. Mamutusmedia uhriuttaa terroristimurhaajaa ja syyllistää hänen taltuttajaansa.

      Olispa arvon toimittajat olleet kävelemässä Lontoossa ja joutuneet puukotusten uhreiksi. Olisi ääni muuttunut kellossa...

    • Anonyymi

      terrorististä ei pidä tehdä sankaria oli kuka hyväänsä. muuten tämä meidän terrori puukottaja jos nyt saa kerrankin sanoa suoraan ei ollut terroristi vaan mielipuoli mielensä pahoittaja joka ei saanut koto Suomesta turva paikkaa ja lanttu sekosi ja tästä hyypiöstä varoitettiin siis nämä ns. mamut itse varoitti , että jätkä on sekopää ,mitä teki poliisi tai supo kirjasi ilmoituksen ei tutkinut olisivat laittaneet jonkun psyko jätkän syynaamaan kaverin pää koppaa , ehkä moni murhe näytelmä olisi jäänyt käymäti.

    • Anonyymi

      Ironiavaroitus.

      Säälitään nyt joukolla tuota terroristi-uhria, kun mokoma kantaväestöön kuuluva tuomonsa istunut murhaaja meni estämään lisämurhat.

    • Anonyymi

      Puukkoiskun tekijä oli kuitenkin kuvan mukaan lähes täysin musta partajeesusmusu.
      Tiettävästi Pakistanista musualueelta.

    • Anonyymi

      Samoihin aikoihin puukko heilui Haagissa, mikä olikaan siellä syy? Tietääkö joku?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4822
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3952
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3850
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      119
      2257
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      78
      1980
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1366
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1324
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      168
      1296
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      546
      1178
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1135
    Aihe