Niinistö - ei ikinä.
äijä sai hillonsa ja työnsä Suomesta - mut vain ryöstääkseen sen.
puolueensa kasvatti
onko pressa puolustanut ikinä Suomea tai suomalaisia?
9
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Veroparatiisiväen valtaan mainostama ja kansalta varastetuilla rahoilla ostama Niinistö Veroparatiisilinnanjuhlineen, on ollut kallis elätettävä Suomen kansalle.
http://www.eapn.fi/wp-content/uploads/2018/10/Suomen-Köyhyysvahti-2018.pdf - Anonyymi
Suomen kansa olisi rikas jokainen kansalainen, jos ei olisi äärioikeiston järjestäytynyt rosvoeliitti ryöstänyt mm. eläkeyhtiöiden jättiomaisuuksia.
- Anonyymi
Onko yhtään veteraania linnanjuhlissa joka omalla arvovallallaan ja elämänkokemuksellaan uskaltaisi sanoa Niinistölle suorat sanat suomen itsenäisyydestä ja sen juhlimisesta.
- Anonyymi
UKK on viimeinen, joka puolusti Suomea.
Tosin hän oli Suomen koko kansan tasavallan Presidentti, kun myöhemmät ovat olleet presidenttejä. - Anonyymi
Perustuslakiamme muutettiin ; Halosen presidenttikaudella, niin että presidentin valtaoikeuksia vähennettiin. Silloin koettiin Halosen häikäilemättömyyden seurauksena, tarpeelliseksi rajoittaa presidentin valtaoikeuksia.
Sauli Niinistö joutuu nyt toimimaan pienemmillä valtaoikeuksilla.
No, nyt meillä on sekoileva pääministeri ja varmasti nyt syntyy keskustelua , siitä olisiko sittenkin presidentillä oltava enemmän valtaoikeuksia, joilla voisi puhaltaa pelin poikki jos asiat ajautuvat mahdottomaan malliin.
Nyt meillä on presidentti, jolla on paljon arvovaltaa ja karismaa, mutta varsinainen iso ongelma syntyy jos saamme taas Halosen kaltaisen Tasavallan presidentin.- Anonyymi
antaisitko mykälle kuminaamalle enemmän valtaoikeuksia?
Se vei ja vie Suomen liittovaltioon.
nyrvistö ei ole mikään syytön pikkutyttö.
MIKSI hän ei puolusta Suomea? - Anonyymi
Miksi presidentti ei puutu ministeriön ja mm Haaviston haahuiluihin? Eikö Saulilla ole enää valtaa sinnekään?
- Anonyymi
Mut sale haluaa isännöidä linnassa ja pikkupatruuna
bilettää Helsingissä omia itsenäisyys billeitä pormestarina.
sale ja vapaavuori olivat molemmat brysselissä jääkärikoulutuksessa ja ne valtas päättävät paikat - ja ne vei Suomen laittomasti liittovaltioon. Suomen natsit siinä.
stubbi on vielä ohjelmoitavana siellä. - Anonyymi
Mitä teki Niinistökin talvisodan hyväksi!
Niinpä, ei mitään!
Rintamakarkureita ei saisi valita presidentiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse764568Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093803Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1523546Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.442004Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1281078
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1381014- 57943
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27862