Keskustan uroteko, Rinne vaihtoon

Jo alunperin tuhnupierun habituksen omannut Rinne lähtee vaihtoon, tai jos ei, lähtee koko hallitus
21<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Jess, demarit ja vihreät syöksyyn

Äänestä

Paras hallitus olisi järjestyksessä PS, Kokoomus, Kristilliset ja keskusta. Vihreät ja demarit voisi ajaa alas turhina.

Äänestä

jollei nyt kepu ymmärrä ottaa pesäeroa ääsddthen on kulmunit ääsddtn käytössä jatkossakin

Äänestä

Kulmunissa on munaa. Kosto on suloinen, a´la Jäätteenmäki

Äänestä

Hallituksessa oli näköjään edes yksi puolue, mikä ei valehtelua hyväksy, eikä roiku hillotolpassa kiinni. Kansan etu meni edelle. Kiitos!

Demarit olisivat voineet itse tehdä ratkaisun. Suunnatonta myötähäpeää myös vihreitä kohtaan. Vasemmisto ja Rkp nyt roikkuu ministerin pallilla vaikka viimeisellä hampaallaan. Rkp Henriksson vielä oikeusministeri; kuinka alas pitää ministerin pallinsa vuoksi vajota "toinen mahdollisuus".

Äänestä

Voi olla Kerpulla lyhyet naurut tästä kostosta jos Demarit päättävät olla lähtemättä näihin Kepujen kinkereihin.

Silloin Rinne hajottaa hallituksen ja Kepu jouttu huonolla kannatuksellaan vaaleihin ja hyvinhän siinä ei tule käymään.

Äänestä
  • Heh, entäs demareille. PS laittaisi kehitysmaa turvapaikkaturistit koville.

    Äänestä

  • Siis hallitushan hajoaa joka tapauksessa jos pääministeri eroaa mentiin uusiin vaaleihin tai ei.

    Äänestä

RKP:lle aivan sama keitä hallituksessa, kunhan itse ovat siellä.

Äänestä

Pitihän se jo alun alkaen ymmärtää ettei tuollainen jämä paloista koottu porukka saa muuta kun tuhoa aikaan.

Äänestä

Rinne ja Rinteen enkelit buahahahaaaaaaaaaaaaaaaa

Äänestä

Suomen spaisköölsit :)

Äänestä

Kepu pettää aina.

Kun Sipilän hallitus oli istunut puoli vuotta Sipilä uhkaili ensimmäisen kerran erolla. Sekin tietenkin julkisuudessa, kuten Kulmuninkin välistäveto.

Saa nähdä kumpi on jatkossa vastenmielisempi hallituskumppani: Keskusta vai Persut?

Äänestä

Pääasia, että saadaan hallitus nurin ja Ohisalo pois sisäministerin pallilta. Tietojen mukaan Ohisalo on Halosta konsultoituaan päätynyt esitttämään Pimiää kansliapäälliköksi. Vellihousu Niinistö ei varmaan panisi hanttiin.

Äänestä

Persuista ja kokoomuslaisistahan se oli Kepun uroteko, mutta katotaanhan jatkossa mitä kyseisestä uroteosta vielä seuraa!

Äänestä

Keskustahan teki melkoisen ryhtiliikkeen ja osoitti onhan sillä se selkäranka siellä jossain, tästä Kepun on hyvä jatkaa - Pitäkää linjasta ja sanoistanne kiinni!

Äänestä

kepu ilmeisesti antaa antti pohjattomalle mahdollisuuden itse erota

Äänestä

Kulmunissa on ainesta, mutta vain jos Rinne ja Haavisto lähtee.

Äänestä

SannaMari Ohisalo ja Antti Lindman olisivat hekin liian nuoria ja kokemattomia, kyllä Putinin Medvedev veisi kuin pässiä narussa! Tarttis saada EU:sta joku paikalle, mikäs se nainen oli, jonka Antti ajoi sinne?

Äänestä

Samoin menee vaihtoon homo-Pekka, joka erotti alaisensa, kun tämä ei suostunut laittomuukseen isis terroristien lasten salakuljettamiseen Suomeen! Hyvältä näyttää, paskahallitus kaatuu pikapuoliin!! Suomella on mahdollisuus uuteen nousuun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jo alunperin tuhnupierun habituksen omannut Rinne lähtee vaihtoon, tai jos ei, lähtee koko hallitus

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu