Sipilä sössi Suomen ja sama meno jatkuu nykyäänkin,Kepua ei enää ikinä hallitukseen!!!
Kepu pettää aina!!
Anonyymi
964
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Sipilä sai maan talouden ja työllisyyden kasvuun. Kerrassaan hieno, aivan ainutlaatuinen saavutus. Kansalla on aihetta kiitollisuuteen ja pitkään.
Nykyhallituksessakin keskusta edustaa sitä järjen ääntä mitä kumppaneilla on kovin rajallisesti. Tsemppiä.
PerusS HYPETTÄÄ aina!
Persuilla paniikkinappulan pohjassa,hallitusvastuu odottaa, tuleeko Teuvo Hakkaraisesta ulkoministeri??? Persujen sirkusnäytelmää odotellessa,Suomi on kusessa ja pahasti!!
Kepulta yllättävän suoraselkäinen veto tässä tilanteessa, nyt ainakin tiedämme sen että Kepu ei hyväksy valehtelua ja jonkinlainen selkärankakin sieltä löytyy - Tästä lähtee kannatus pikku hiljaa nousuun!
"Kepu ei hyväksy valehtelua"
Johan vitsin murjaisit. Yhtä petollista, epäpätevää, nepotistista hallitusta kuin Sipilän hallitus Suomessa ei ole ikinä ollut.
Kaikkien osapuolien kannalta positiivinen ratkaisu on, että Rinteen pappa jää jo vilttitossuketjuun.
Kuka oiken johtaa Kepua?? Ei ainakaan tämä:
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/57320537-58d3-4cd7-b631-bdc14ed83608
Katrilla on vasurisympatiat.
Persuilla huippu kolmikko Halla Aho ,Purra ja Huhtasaari. Ja muitakin päteviä ministeriksi