nettisivuilla ( https://www.kauhajoki-lehti.fi/ ) luettavissa oleva teksti "Näköislehti luettavissa ilmaiseksi postin lakon ajan"?
Onko näköislehti siis maksua vastaan luettavissa vielä lakon jälkeenkin?
Tilaus-alasivulla ei ole ainakaan mitään mainintaa näköislehdestä!
Kuka tietää, mitä tarkoittaa tämä Kauhajoki-lehden
8
657
Vastaukset
- Anonyymi
Niiin päivän paras.........
- Anonyymi
Tänään luki lehes, että tilaajat pääsevät lukemaan kaikki nettiin tulevat uutiset omilla tunnuksillaan. Tilaushintoja ei kylläkään ollut tässä vuoden viimeisessä lehdessä. Yhen kuvan pois jättämisellä tai vaikka toimitusjojtajan tai etusivun kuvaa kaventamalla olis tämä ajankohtainen hintatieto sopinut.
- Anonyymi
Oli kyllä paksu lehti ja paljon asiaa Kannattaako parin jutun takia pitää edes yllä
- Anonyymi
Uusimmasta lehdestä löytyy tilaushintatietoa: 75 euroa/vuosi
Mediatiedoissa kerrotaan lehden ilmestyvän 2 kertaa viikossa. Käytännössäviime aikoina on ollut useampi viikko. jolloin lehti on ilmestynyt vain kerran.
Toisaalta päivän lehdessä oli jotain uuttakin, muotipalsta!
Ehkä jatkossa lehti yrittää ilmestyä säännöllisemmin, koska omasta väestä näkyy löytyvän tarvittaessa jopa mannekiineja. - Anonyymi
Paperisen kestotilauksen hinta puuttuu, paperi- ja näköislehti kestona kaikista edullisin, näköislehti on kai paras pisnes omistajille.
- Anonyymi
Kummallista! ilimestyykö tiistaina , keskiviikkona vai torstaina? turhaa olen kulukenu alakuviikosta looralla.
- Anonyymi
Isojaot vähentää lehen ilmestymiskerrat paljon alle sataan, eli tlaajalle numero maksaa lähes 1,5 euroo. Mitenhän ilmaislehdet pystyvät ilmaiseen?
- Anonyymi
Kerrankin asiaa, kyseessähän on ”näköislehti” eikä mikään oikea sanomalehti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2654640Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1333019Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442827Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761771Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061634Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281511- 591380
- 951272
- 471149
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2121148