Eivät omat sure Rinnettä

Kuten eräs mies kaupassa joskus totesi; eihän Palmen tai Anna Lindhin murhat niin kauheita olleet omille; siinä vain aukesi virka jollekin toiselle.
Aivan kuten Jäätteenmäen jälkimainingeissa ihmeteltiin, kun omat keput eivät puolustaneet pääministeriään ,...siksipä!:P
287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Omat antoivat yksimielisen tukensa Rinteelle, kuten olet saanut kuulla ja lukea.

Äänestä
  • Niin, täytyyhän nyt lohtuna olla ja Anttia sanoin psyykata. Mutta eivät katsoneet Anttia niin tärkeäksi , että olisivat antaneet hallituksen kaatua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kuten eräs mies kaupassa joskus totesi; eihän Palmen tai Anna Lindhin murhat niin kauheita olleet omille; siinä vain aukesi virka jollekin toiselle.
Aivan kuten Jäätteenmäen jälkimainingeissa ihmeteltiin, kun omat keput eivät puolustaneet pääministeriään ,...siksipä!:P

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu