A studio ja totinen hallis ja ivallinen orpo!
Orpo jaksaa ylimielisellä linjallaan
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hän on kuin romaanitrilogian Ruustinna, joka epätoivoisesti riistää torppariansa keltaliivilammasta pikkurilli pystyssä haaveillen pääministeriydestä valveunillaan A-studiossa, ainoalla estradilla jonne häntä vielä kutsutaan.
Orpo ei kasva aikuiseksi millään, samaa kiukuttelua ja jankutusta .
Kyllä tuossa haastattelussa Marin oli se ylimielinen. Hän on varma siitä ketkä hallitukseen tulevat ja ketkä eivät. Tuolla ylimielisellä asenteella ei kyllä katsota pitkälle ollenkaan. Se on ihan varmaa että pienikin virhe tulee tämän jälkeen tuon hallituspohjan kanssa niin hallitus ei sitten enää saa luottamusta ja tulee kaatumaan. Sitten on demarien turha enää toivoa paikkaa uusissa hallituksissa. Hyvin lyhytnäköistä toimintaa tuolta oppimassa olevalla poliitikolla. Toivottavasti katsoo nauhoituksen ja huomaa, missä meni metsään.
Orpo ja Halla-aho tulivat studioon rehvakkaasti, vähän kuin, että terve, mitäs pikkulikat. Isällisiä neuvoja Kulmunille ja Marinille. Ja pieni ivallinen virnistys koko ajan päällä. En tykännyt.
Eipä orpo ilahtunut marinin heittämästä nillittämis(kosiskelu)kommentistakaan. Ei kyllä varmaan vielääkään tajunnu ettei tää hallitus oo kokkareita ja leikkaajia vailla.
Hyi mitä lipomista Orpolta
Orpo oli sisäministeri, kun Suomeen tuli 35.000 matua. Orpo sanoi, että kyllä hän ne työllistää. Hän tarkoitti, että kyllä sossu maksaa.
Nyt sitten kokoomuslaiset hätäpäissään ajoittaneet Haaviston ajojahdin, kun vihreät eivät suostuneet Orpon aneluihin hallituksen kaatamisessa!
Kokoomus on täysi paska ja epädemokraattinen ahneiden etujen ajaja.
Isis-terojen apupuolueen teot onkin syytä katsoa tarkkaan.Peku tais nyt munata ja hutisalon touhut olisi myös syytä käydä läpi.Ei suomi voi taata kuolemattomuutta edes kanta-suomalaisillekkaan.