Oikeasti demareiden oikeistosiiven olisi jo aikoja sitten pitänyt liittyä kokoomukseen. Paavo Lipponen , Martti mahtisaari Jutta Urpilainen ym... ovat vain puoluevarkaita ja työtätekevän väestön hyväksikäyttäjiä, kokoomuksen myyriä. Superällötys Juhana Vartiainen teki oikean ratkaisun siirtyen kokoomukseen. näin pitäisi tehdä muidenkin oikeiston valedemareiden. Demareiden lopunalku alkoi Lipposesta, jota urpilainen jatkoi. Kansalaisten demarit heräsivät henkitoreistaan Rinteen johdolla, mutta nyt meidän työväestön pitää toimia, että oikeistodemarit eivät saa jälleen vallankaappaustaan läpi. Miten sen teemme? En ole asiantuntija, mutta oikeistodemareiden valheet ja juonet on kuitenkin saatettava työväen tietoon.
oikeistodemarit hyökkäävät uudelleen.
Anonyymi
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Antti Rinne teki ja tekee edelleen äärimmäisen arvokasta ja kansalaisille tärkeää työtä. Älkäämme antako median, joka on paljolti lahjottua ja maksettuakin hämätä käsityskykyämme. Me kansalaiset työpaikolla tiedämme, mitä oikeistodemarit taas tahtovat. Ne tahtovat kaiken sananvallan pois työläisiltä Sari sairaanhoitajia myöten. Onneksi Urpilainen on siinä "hyväntekeväisyys komissarin rahakkaassa virassa brysselissä" Lipponen lienee jo miltei toimintakyvytön, mutta noita muita ituja kyllä on uhittelemassa kulissien takana.
Jep, 'vasemmistosiipi/ay-jäärät' voisi, naisia arvostaen (eikö hyvä vitsi?) heittää Marinin pääministeriksi (luottamuksensa menettäneen pätkä-ex-pääministerin) pj: paikkansa pitävän Rinteen marionettinuken.
Tulisiko Rinne ja enkelit hallituksen tilalle; Rinteen nukketeatteri hallitus :D