Että ei kansaa enään petetä ! Nöyrästi kansan puolesta pyydän. Nyt on kaikki päin helvettiä tässä maassa ! TERV. minä vaan.
Lupaattehan perus suomalaiset
Anonyymi
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Juu, tosin on hyvä muistaa se että raha ratkaisee ja kaikki on ostettavissa kunhan vaan fyrkkaa löytyy.
Amerikassa systeemi on . Ettei hirveitä hintoja vaan isoja volyyymeitä kaupankäyntiin. Täällä toisin,tehdään vähän mutta hyvin ja sitten sohva kutsuu. Ymmärrän en minäkään tahtoisi tulla verotetuksi sotakarkuiden elättäjänä. Kohta muutan oikeasti espanjaan. Jääkää suvakoimaan !
Lupaa ne, että jokaista maahanmuuttajaa voi syyttää ihan kaikesta pahasta ja että ilmastonmuutosta ei ole tai siitä ei tarvitse välittää pätkääkään. :D
Näköjään hullu olet. YLE JÄTTÄÄ ASIOITA KERTOMATTA. joka on asioden salaamista kansalta. Eli rautalangalla suomi valkomies tekee rikoksen. Sitä iltalehdet js polpo himoiten nauttii kertoa kaikki yksityiskohdat ,parranpituudet ja värit,sekä pärstäkuvat. Jos ei mainintaa niin on asia tutkimuksen alainen hiljaa haudattu. Kukaan ei enään kysele. Tekikö Poliisi työnsä. Ei se tehnyt. Eikä niitä lainkaan kiinnosta muuta kuin puhelimesi tiedot .
Linkki? ... jossa noin on luvattu tai edes väitetty?
Vai: Tutti takas suukkiin? :)
Ei sunkaa persut yksinään voi tollasta luvata!? Ainakaan ennenku tästä maasta tulee silkka persu-diktatuuri! Ja epäilen vahvasti että tulee yleensäkään ikinä yhtään minkään puolueen diktatuuri.