Kuvittelee että anteeksipyynnöllä välttäis vankeusrangaistuksen? Voi Luoja!
Mitä se haavisto oikein
Anonyymi
21<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Samammoinen pössyttelijä taitaa olla kun ohisaldokin, molemmilla nohonnut nesteraja kun valta on kasvanut.
Molemmat tulis kansakunnan turvallisuuden nimissä heivata helevetin kuuseen johtotehtävistä. Poliitikko, joka vetää omaa agendaansa maailmalla Suomen nimissä on vaarallinen paketti.
Supon tutkintaan ja tarkkailuun molemmat Suomen tuhoojat.
Pekka omalla toiminnallaan tuhoaa oman tiensä Presidentiksi.
Ensin oli Fortum sähköverkon myynti ja Pekka hyväksyi sen myynnin ulkomaalaisille.
Nyt sitten tämä skandaali.
Onko Pekka tyhmä ?
Ärrkoopeen Bideeee` puolustelee HooHaavia.
Bideeeee väitti aamu-tv ssä että jihadistien lasten etu menee kaiken edelle.... no ei mene.
Suomi ei voi olla terroristien sosiaalitoimisto!!!
Joo, Biaudetin mukaan tämä on Perussuomalaisten "schöuwww" =(show).
Voi, herranjestas sentään.
En pystynyt katsomaan kokonaan, kun tämä "Bideeee"puhuu heti päälle , kun juontaja antaa puheenvuoron toiselle. Vähäiseenkin sivistykseen kuuluu , että ei puhuta toisen päälle, mutta tyhjät tynnyrit kolisee eniten , sanoo suomalainen sananlasku.
Isis-lapset ovat vain syötti, joiden perässä olisi saapumassa muu isisjoukko.
Maailmassa olisi satoja miljoonia lapsia, jotka olisivat avun tarpeessa, joista itsekkäät vanhemmat eivät välitä eivätkä huolehdi. Afrikassa on kohta miljardi lasta! Nekö myös pitäisi tuoda Suomeen???
Suomalaisten rahat eivät vaan tuollaiseen riitä.
Homoilla on ilmeisesti erioikeudet suomessa?
Perusristiriidan lähde! Mutta kun vauvat syntyvät vain naisen kohdusta.
No nuo unelmissaan elävät kuvittelevat, että kansa antaa anteeksi näille Suomen turvallisuuden tuhoojille. Anteeksi antoa kansalta ei tule ikinä.
Kukaan järissään oleva ei unhda Oulunja muualla Suomessa tapahtuneita raiskauksia.
Haavisto jyrää ja muut porskuttaa.
Kun mietti Niikkoa miten hän voi olla kyseisen valiokunnan puheenjotaja, ilman koulutusta ja rikollinen tausta.
Mutta persuissa voi olla vaikka avohoidon asiakas sillä ei ole väliä kunhan on riittävä röyhkeä, hullu tai muuten epävakaa persoona.
Usella huono ulosanti tai muuten luulee tietävänsä, mutta ei pysty perustelemaan faktoja, rakkikoira puolue on perust.
Tänäänkin aamutvssä Packalen ei osannut perustella ko asiaa ja puhui ihan omiaan ja ei tietänyt faktoja asiasta.
Mitä tällaisilla on virkaa kun ei tiedetä ja soteketaan asioita ja maksetaan turhaa palkkaa tyhjäntoimittajille, tulisi säästöä jos koko persu tolis pois eduskunnasta!
Silti+lähes+25%+suomalaisista+äänestäisi?+Outo+yhtälö+vai+mitä+vai+onko+sittenkään.+Ehkä+Suomalaisille+onkin+sitten+se+oma+turvallisuus+tärkeää+mitä+monelle+politiikoille+ei+ole.+Jos+sama+energia+olisi+käytetty+pikku+Erikan+asioiden+hoitamiseen+mitä+nyt+käytetään+terroristien+hyysämiseen+niin+pieni+lapsi+eläisi+vielä.+Joskus+hävettää+olla+Suomalainen+kun+näitä+keskustelu+ohjelmia+katsoo.
Populismia tuo on, keväällä vaalitenteissä myös persut kannattivat lasten pelastamista alholin leiriltä. Takki kääntyy populismin voimalla.
Missä vaalikeskusteluissa on näin sanottu?
TV tenteissä, ei kukaan vastustanut lasten pelastamista, olisi ollut persuillekin itsemurha. Aikuisten tuomista kyllä vastustettiin laajasti.
Pekka voisi halutakin vankilaan, siellähän miesrakkaus kukoistaa
Olisi kivoja suihkuhetkiä
Rinne ja Paatero voisivat vieläkin pyytää anteeksi ja saada ministeripaikkansa takaisin. Perutaan potkut. Perutaan koko edeltävä kuukausi ja valtakunnassa taas kaikki hyvin.
Pulttipoispsykoosi?
Eikö pekalla ole se kohtuu iso oakotitalo niin voisi kyllä otttaa lapset sinne ja äidit myös, Kyllä Antonio varmasti heille ruokaa laittaisi ja kestitsisi kun nyt on siinä sonnustautunut ihan valtiollisesti asti. Se sopisi paremmin vihreiden arvoihinkin että ei kaksi ihmistä asuisi niin isossa talossa ja aiheuttaisi turhia päästöjä lämmityskustannuksineen.
Nimenomaan ei Pekan reservaattia Suomeen. Karkoitettava. Pystyttäköön telttansa omiensa maille Lähi-Itään.