- ollaan vuoden 2020 puoluekokouksessaan asettamassa kriisitilaan ja tarkkaillaan puolueen kannatuksen tilannetta silloin ja tehdään johtopäätöksiä jopa koko puolueen lopettamisesta.
Sillä nyt jo puolueen vakiintuneet kannattajat ovat lipuneet muiden ryhmien kannattajiksi ja suuntau jatkuu kuten viimeisimmät marraskuun 2019 julkistetut kannatus tutkimukset osoittavat!
Joko Keskusta jakaantuu kahteen tai sitten lakkautetaan kokonaan sillä alle 10% kannatuksella on vaikea lähteä seuraaviin vaaleihin!
Juuri tulleen tiedon mukaan Kepu eli Suomen K-kustassa-
10
<50
Vastaukset
- Anonyymi
3x ELÄKÖÖNHUUTO JA KEVYET MULLAT
- Anonyymi
Sipilä vois perustaa sit oman lestapuolueensa.
- Anonyymi
Onko fuusio demareihin osittain muuttumassa todeksi, ainakin Kurvinen on ollut hyvin salaperäinen.
- Anonyymi
Kyllä se ihme tyyppi känä Kurvinen on outo lintu koko puoluekentässä, jopa Kepussa on jo ollut lupaamassa sdp.lle eli itselleen Rinteelle MINISTERIPAIKKAA tässä hallitus-kokoonpanossa!
Jota kuviota jälleen kerran ei meinaa käsittää miten uusia neuvotteluja hallituksesta tarvitaan jos he aikovat muutenkin jatkaa entisellä kokoonpanolla!?
Kertokaa mitä lisäarvoa tai muutosta Antti Rinne toisi niihin kuvioihin jotka juuri itse sössi ja päätyi eroon!?
EI YMMÄRRÄ siis selittäkää jos kykenette!?
- Anonyymi
No, Sipilä on sanonut että keskusta on hänen koko elämänsä , näinköhän tästä konnasta päästään eroon.
- Anonyymi
Suomalaisista ehdokkaista osa oli saanut kampanjatukea sellaisilta tahoilta, joilta vaalirahoituslain mukaan ei saisi vastaanottaa tukea, kuten ulkomaisilta yrityksiltä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006332387.html - Anonyymi
On vaarallista tavallisen tallaajan kannalta, jos politiikan päättäjillä on puolueesta tullut uskontoon verrattava ilmiö. Silloin ei järjen ääni pääse esille vaan kaikki asiat ratkaisee tunne, joka ei ole kokonaisuutta ajatellen hyvä juttu.
- Anonyymi
Kurvinen on pullamössöposki.
- Anonyymi
Kepulla on henkinen kassa täysin tyhjä, eivätkä äänestäjät enää luotota sitä. Viimeinen sammuttaa valot.
- Anonyymi
Sdp ja kesk yhteensoppii niin saadaan Suomeen uusi pienpuolue. Mielummin niin kuin ottaisivat lusikan kauniiseen käteen ja miettisivät missä meni pieleen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11598Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1061553- 121328
Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221051Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2211038- 124871
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2816Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29797Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks43776- 9770