Aktiivimalli
Ottaa köyhiltä ja antaa rikkaille
Hävetkää maatalousloiset
Kepulit
Yritystukiloiset
Porvarit maksakaa verot suomeen
suomen epäisänmaallisinteko
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Aktiivimalli on SDP:n (Parpo, Filatov) ja Sinisten (Lindström) käsialaa, ei kepun. Kaikilla ammattialoilla on käytössä tuo 9 €/pv "työehto". Kokemusteni mukaan parhaat palkkani ovat olleet juuri maataloudesta: 6 €/h, joten syytät maajusseja turhaan.
Teollisuusyritysten yms. yritystukiloiset suosivat halpatyövoimaa, mieluiten muita kuin kantasuomalaisia. Samoin julkinen sektori haluaa enemmän halpatyövoimaa kuin TES:n mukaista työsuhdetta (sis. osa- ja määräaikaiset, vakituiset).
Haukut siis väärää puuta!- Anonyymi
kuritus malin.
Herää ja tutustu politiikkasn missä metsässä asut
Kun tietosi nollaa
- Anonyymi
No mitä mielestäsi noille puolelle miljoonalle laiskalle työttömälle sohvalla makaajalle pitäisi tehdä?
- Anonyymi
Antaa lisää yritystukea ja maataloustuea verotta ja vastikkeeta jotta voivat haali losää mamuja suomern ensin vokkeihin ja naksattaa kaiken suomen kansalla.
- Anonyymi
Töitä joita maksetaan palkkaa
Ei ilmaistöitä.
Jos kysyntä kohtaa tarjonnan.
Maksakaa yritytukiloiset palkkaa - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Töitä joita maksetaan palkkaa
Ei ilmaistöitä.
Jos kysyntä kohtaa tarjonnan.
Maksakaa yritytukiloiset palkkaaKun sen palkan eteen pitäisi jotain muutakin osata ja jaksaa tehdä kuin maata sohvalla tai juoda kaljaa.
- Anonyymi
On se niin raskasta jos joutuu töissä käymään. Kyllä ihmisellä täytyy olla vapaus elää kuten huvittaa.
- Anonyymi
Minua ei ainakaan haitannut aktiivimalli. Tein yhden cv:n kolmen kuukauden aikana tai kävin jonkun pilipalikurssin. Ei voi olla ylitsepääsemätöntä kellekään.
Miten joku voi ulista tästä?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "904219Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293203No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351358
- 10939
- 134931
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11770