Haaviston narsistiset, alamaisiaan eläimellisesti kohtelevat johtajan taidot ei sovellu presidentin virkaan.
Haavisto on ULKONA presidentinvaaleista. Jos hänet tuodaan tyrkylle, niin kyllä se tulisi olemaan todella absurdia.
Haavisto on ULKONA presidentinvaaleista. Jos hänet tuodaan tyrkylle, niin kyllä se tulisi olemaan todella absurdia.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Ei saanut suvakit Suomeen maailman ensimmäistä homo-presidenttiä.
Persujen ehdokaasta tulee varmasti jos äänestävät yhtä ahkerasti.
https://is.mediadelivery.fi/img/978/7d27806e188049468b1915fcabfd313c.jpg.webp
Totta kai äänestävät omaansa.
Tuli viimein tuonkin tefloni ukon oikeat arvot esiin.
Hyvä niin
Sehän on nähty, ja se on tosihyvä juttu, että vihreät itse tunaroivat ja maalittavat itsensä koko kansan edessä, ja vielä tömäyttelevät törppönsä nurin:)
Luulivat moraalittomuutta harrastamalla ja susia lisäämällä ihmisten rappusille muka ilmastoa jäähdyttävänsä. Kaikesta näkee, että heidän laho purtilonsa on täysin pössyissä olevien käsissä.
Yksi ainoa hyvä seuraus heidän touhuistaan on se, että saavat PS kannatuksen jyrkkään nousuun.
Haavisto presidenttinä tekisi heteroiden elämästä helvettiä.
Ois se näky, kun Pekka ja Antonio tanssisivat parketilla. Se se olis melkoinen valssi.
Tulette näkemään vielä, kun tuleva presidentti vie rakkaan Antonionsa avausvalssiin ja kaartin soittokunnan korvaava setan orkesteri senkun säestää parhaansa mukaan. Oi niitä tulevia auvoisia aikoja.
Elää niin omassa kuplassaan, ettei ymmärrä vieläkään tehneensä mitään väärin.
Paavo Väyrynen kiittää ja kumartaa
Enemmänkin jämäkkyys puuttuu, kun ei järjestänyt kokoomusmädättäjiä ulos ulkoministeriöstä. Samalla tavalla kävisi presidentinkansliassa, Niinistön jälkeen kokoomusmädättäjät mädättäisivät kaiken jo muutamassa kuukaudessa.
Minkä ikäinen Pekan panoreikä oli, kun tuo toi sen suomeen?
Huhujen mukaan ala-ikäinen
onhan sillä kasa muitakin ongelmia hihassaan...
hyi ....
Homoseksuaalisuus estää hänen pääsemisensä esim. presidentiksi.
Ulkoministeriön luonnehdinnat Haaviston johtamistavasta ovat ristiriidassa hänestä muodostuneen, humaanin mielikuvan kanssa. Yksinäisenä tähtenä toimiminen on helpompaa.
Ulkoministeriön johtajuusongelmat käsiteltiin edellisen hallituksen aikana keväällä 2019. Ulkopuolinen konsultti teki selvityksen, sitä käsiteltiin myös eduskunnassa.
Ei se kuitenkaan tainnut johtaa mihinkään, joten ne ongelmat ovat jatkuneet.
Itse asiassa touhu on mennyt Haaviston aikana täysin absurdiksi.
Kuka täällä muuten johtaa maata hallitus vai virkamiehet ?
Demokratian kannalta näyttää huonolle, maata johtaa virkamiehet ja postin johto.
Markku Jokisipilä tänään
Eduskuntutkimuksen keskus, Turun yliopisto
"""Ensimmäinen pääministerin kohtaama vaaranpaikka liittyy ulkoministeri Pekka Haaviston (vihr) asemaan. Haaviston ja ulkoministeriön virkamiesten välillä on uutisoitu olevan erimielisyyksiä siitä, miten suomalaisten avustamisesta Syyrian al-Holin pakolaisleirillä pitäisi päättää.
Perussuomalaiset ovat kertoneet olevansa valmiina esittämään välikysymyksen hallitukselle, mikäli Haavisto jatkaa ulkoministerinä.
”Luulen, että tämä on ensimmäinen konkreettinen kysymys, mikä Marinin tai Lindtmanin syliin putoaa. Siihen on jokin ratkaisu löydettävä ja onnistuttava pääsemään eteenpäin ilman, että se kriisiyttää hallituksen toiminnan”"""(Jokisipilä)