Puolueella pitää olla tulevaisuussuunnitelmiakin

Anonyymi

Miten tulevaisuutta puolue joka polttaa siltoja jäljessään voi perustella äänestäjilleen? Voin minäkin perustaa teennäisen puolueen joka haukkuu jokaista hallitusta baarijakkaroilla.

12

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvin anallysoit demarien ahdingon!!

      Nyt viimeistään duunarit hylätään demarien asialistalta.

    • Anonyymi

      Eiks tää oo se perspuolue?

      • Anonyymi

        Miksi sä änget meidän läheisyyteen jos sillat on poltettu? Sun sanat ja teot on täysin ristiriidassa.


    • Anonyymi

      Halla-Aho on jo turhautunut oppositiossa räksyttämiseen ja kertoo joka yhteydessä, että on valmis yhteistyöhön muiden puolueiden kanssa.

      Mikä tietenkin tarkoittaisi kompromisseja. Joistakin tavoitteista luopumista. Ja siitä se taas alamäki alkaisi, kun persujen äänestäjät eivät siedä kompromisseja. Alkaa puhe Audin takapenkeistä ja hillotolpista...

      • Anonyymi

        Kompromisseja mistä? Olet nyt erehtynyt.
        PS on suomalaisten puolue. Ei mikään politrukki puolue jossa historian mukaan pitää tehdä kompromisseja.
        Kansa tietää jo, että PS on ainoa joka pelastaa tämän maan.
        Siksipä kannatus nousee nousemistaan.
        Taitaa olla jo yli 35% ja vauhti kiihtyy.
        Veikkaan että viikonpäästä 45%. Sitä rataa sitten.


    • Anonyymi

      On aika vaikeata tarjota tulevaisuutta, kun vallassa on puolueet jotka todellakin ovat ajamassa meitä umpikujaan.

    • Mikä olisi sitten sellaista "tulevaisuuden" esittelemistä ?
      Kertoa että suunnitelimissa on kieltää polttomoottorit, fossiiliset polttoaineet, ja tarjoilla tilalle ylihintaisia olosuhteisiin sopimattomia sähköautoja, joilla jommat eivät maassa hoidu. Kieltää ydinvoima, ja höpöttää sen korvaamista tuulivoimalla, aurinkovoimalla ja muilla alkutekijöissään olevilla ajatuksilla. Siinähän sitä on vihervasemmiston lohdutonta tulevaisuuden näkymää.

      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lentäminen on halpaa-saasteetonta ja verotonta, vihervasurin suojeluksessa kun pitää lentää argentiinaan asti kylään.
        https://yle.fi/aihe/artikkeli/2007/04/16/lentaminen-saastuttaa

        Tuon mukaan lentäminen olisi huono juttu. Samalla voimme siirtyä eurosta markkaan takasin. Syy on yhteinen. Ei tarvita valuutanvaihtoa, kun ei kukaan tarvitse matkustaa minnekään. Samoin passitarkastukset voimaan, kun ei tarvitse valittaa sen vaikeutta. Ei kukaan tarvitse passia.
        Parempi tottua vaan syömään puunkuorta ja multaa, koska maatalouttakin ajetaan alas. On jo ajettu pitkään. Ei riitä porkkanoita enää eikä perunoita. Lentämällä ei niitä voi tuoda eikä laivoilla koska saasteet!!!
        Hyvä unohtaa talvikengät kun voi kävellä oksanpäällä joka on sidottu heinällä jalkaan.


    • Anonyymi

      Kuulin, notta perussuomalaisten tulevaisuuden suunnitelma on saada seuraavissa vaaleissa yli 50% kansanedustajista.
      Voipi kyllä onnistuakin kun nämä hallituspuolueet viikottain auttavat.

      • Anonyymi

        Älä unta nää!


    • Anonyymi

      Tulevaisuus oppositiossa kannattajat sosiaaliluukuilla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4660
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3847
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      184
      3673
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      69
      2098
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1162
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      148
      1109
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      50
      1020
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      914
    Aihe