Kokoomus esillä kun lahjuksista on kyse

1260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Hei, me osaamme sen hyvin , mutta olivatko Olovanen ja Akola samassa tiimissä kuin aarniot?

Äänestä
  • Hei, ei kaikkia munia samaan pussiin.

    Äänestä

Eikö kokoomuslaisilla ole LUOTTAMUSPULAA Juha Hakolaan?????

"Tutkinta Helsingin poliisin viestintäjohtajan ja entisen kansanedustajan Juha Hakolan (kok) epäillystä korruptiosta on valmistunut. Tapaus on siirtynyt syyteharkintaan."

Hakola on edelleenkin kaupunginvaltuutettuna Helsingissä!!!!!!!!!!

https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000006337449.html

Äänestä

KOKKARImaista luottamusta - ahneella on paskanen loppu!

Äänestä
  • Hei, hänhän on johtaja

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hei, hänhän on johtaja

    Hei, meillä menee Helsingissä hyvin.

    Äänestä

  • Hei, ei, mehän ollaan samassa veneessä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hei, meillä menee Helsingissä hyvin.

    Hei, tosin vihreät ohitti meidät jo viime vaaleissa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hei, meillä menee Helsingissä hyvin.

    Hei, tosin vihreät ohitti meidät jo viime vaaleissa.

    Äänestä

Hei, eikös hää oo se kokomyuksen päivystävä TVpoliisi tolovaasen jälkheen.

Äänestä

On se hirvettä. Söivät poliisienkii luottamuksen.

Äänestä

Nahjuksista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/poliisin-entisen-viestintapomon-lahjusjupakka-syyttajalle-osti-ruokailupalveluita-yritykselta-joka-rahoitti-kokoomuksen-poliisiehdokasta/7654368#gs.ldvnp8


On se kumma miten tää kokoomus aina osaa sekaantua näihin lahjustapauksiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu