SKE ja SVL ovat pellejärjestöjä

Anonyymi

samanlaista kuraa kuin vasuri-anarkistitkin, vähän eri paketissa. Ei noiden porukoiden edustajilla järki päätä rasita.

No se SVL on nyt kiellettykin, mutta eihän ne reppanat mihinkään katoa.

7

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      SKE on Suomen Kansa Ensin
      SVL on sitten.............,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

      • Anonyymi

        Suomen voimistelijoiden liitto?


    • Anonyymi

      PVL on toiminut Suomessa yli 10v. Ei sitä voi verrata mihinkään persujen pikkuapupuolueeseen. SKE saatiin nopeasti hajoitettua/maltillistettua, niinkuin edeltäjänsä SE joka ei ehtinyt alkua pidemmälle vaan on laittomassa tilassa.
      Viisainta olisi antaa mahdollisuus PVL:llekin perustaa puolue. Voisi sitten äänestäjät ratkaista pysyykö pinnalla. Vai pelätäänkö sen kannatusta? Ilmeisesti, kun se yritetään kieltää ilman mitään rikos nimikettä.

      • Anonyymi

        Hyväveliverkosto pitää kieltää hyvien tapojen vastaisena!


    • Anonyymi

      voisivat yhdistää voimansa anarkistien ja äärivassarienkanssa ja perustaa Suomen Vandalistisen Liikkeen.

      • Anonyymi

        Se järjestö on jo olemassa. Päämaja on eduskuntatalo.


    • Anonyymi

      Uusnatsit yhtä hörhöjä kuin anarkotkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      82
      4627
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      176
      3627
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      64
      2070
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      129
      1132
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      144
      1069
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      979
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      26
      891
    Aihe