Vihreät haluavat huumeet vapaaksi maassamme ja tuoda isis tyypit meille, molemmat halut on kansinvälisesti tuomittu rikollisiksi asioiksi ja siksi on hyvä, että vihreät ovat noilla agendoillaan esillä joka kertoo sivistyneelle äänestäjille, että tuollaista aatetta ajavia emme halua olla ja paljon muuta!!!
Vihreä politiikkaa
Anonyymi
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
On taas MV-lehteä tavattu. Opettele kirjoittamaan.
Tuossakin näkee ettei asiaa ole ymmärretty tai tahallaan vääristellään. Käytöstä rankaisemisen lopettaminen ei ole yhdenkään aineen laillistaminen. Ainoa minkä sallimisesta on mitään puhetta on kannabis josta tehty kansalaisaloite sai riittävän kannatuksen.
Euroopassa taitaa olla enää suomi ja ruotsi mitkä rankaisevat käytöstä. Sillä ei kyllä saavuteta mitään. Hyvä esimerkki on portugali jossa käytön rankaisemisen lopettaminen on vähentänyt huumeista johtuvia kuolemia. Suomi on muuten pahimmasta päästä huumeista johtuvissa kuolemissa että hyvinpä toimii tämä nykyinen tapa.