Pelotteli, että tulen kuolemaan, koska olen hänen mielestään vasemmistolainen. Itse pelkäsi avoimen uhkauksensa seurauksia ja poisti oman avauksensa.
Ettei vain olisi vielä persukin, sen lisäksi että oli ilmiselvä fasisti.
Ettei vain olisi vielä persukin, sen lisäksi että oli ilmiselvä fasisti.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tai sit ihan vaan järkevä? Koska kerroppas et millon oot viimeks nähny sellasen teidän vassaritrollien tekemän alotuksen täällä jonka kirjottamiseen olis käytetty ainoatakaan aivosolua? :)
Mediakoulutetuissa on paljon WTF-väkeä, joka tykkää pelotella ihmisiä. Ovathan he saattaneet elää alkoholisti- tai rikollisperheissä, joissa ei ole vain uhkailtu, vaan myös toteutettu.
Eipä silti etteivät toteuttaisi vieläkin, toisella tavoin, jos saavat tilaisuuden. Ihmisiä kuolee todella kummallisesti nykyisin, ja suurin osa Tampereella tai sen ympärillä. Inhottavan vaatelias vammaisten asioiden ajaja kuolee kotiinsa nuoren sukulaisensa sytyttämässä tulipalossa jne.
Samanlaista tapahtuu Yhdysvalloissa, joissa ihmisiä kuolee pelkkien otsikoiden takia päivittäin. Kiitetty olkoon media, joka tarvitsee paskaporukan ihmeteltäväksi yhä enemmän ja julmempia "onnettomuuksia" ja väkivallantekoja.