Pelotteli, että tulen kuolemaan, koska olen hänen mielestään vasemmistolainen. Itse pelkäsi avoimen uhkauksensa seurauksia ja poisti oman avauksensa.
Ettei vain olisi vielä persukin, sen lisäksi että oli ilmiselvä fasisti.
Ylläpidon trolli poisti aloituksensa
2
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tai sit ihan vaan järkevä? Koska kerroppas et millon oot viimeks nähny sellasen teidän vassaritrollien tekemän alotuksen täällä jonka kirjottamiseen olis käytetty ainoatakaan aivosolua? :)
- Anonyymi
Mediakoulutetuissa on paljon WTF-väkeä, joka tykkää pelotella ihmisiä. Ovathan he saattaneet elää alkoholisti- tai rikollisperheissä, joissa ei ole vain uhkailtu, vaan myös toteutettu.
Eipä silti etteivät toteuttaisi vieläkin, toisella tavoin, jos saavat tilaisuuden. Ihmisiä kuolee todella kummallisesti nykyisin, ja suurin osa Tampereella tai sen ympärillä. Inhottavan vaatelias vammaisten asioiden ajaja kuolee kotiinsa nuoren sukulaisensa sytyttämässä tulipalossa jne.
Samanlaista tapahtuu Yhdysvalloissa, joissa ihmisiä kuolee pelkkien otsikoiden takia päivittäin. Kiitetty olkoon media, joka tarvitsee paskaporukan ihmeteltäväksi yhä enemmän ja julmempia "onnettomuuksia" ja väkivallantekoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse854640Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093837Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1773646Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.672083Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.781268- 1301152
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1471084- 49989
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30904