https://yle.fi/uutiset/3-11110748
YLE:n toimittajan mukaan muut Pohjoismaat ovat ihan ONNISTUNEET tuomaan "kotiin" ISIS-lapsensa!?
Siis kuulostaa kun kyse olisi jostain suuresta lottovoitosta Suomelle, jos nuo terroristien lapset tuodaan Suomeen???
Huhhhuh...
Päämamutusmediamme outo otsikko!?
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Lapsien isät ovat arabeja. Äidit ovat muuttaneet heidän kanssaan arabimaahan. Monet lapset ovat syntyneet siellä. Minkä IHMEEN logiikan mukaan nuo lapset ovat suomalaisia!?
Suomen rajan yli vanhempiensa mukana tullut mamaulapsi on kuitenkin heti suomalainen??? Miksi ei samaa periatetta noudateta heihin?
Tuntuu siltä, että ei tarvita kuin joku yhteys Suomeen, niin henkilö on muka suomalainen?! Kyllä tämä "suomalaisuus" on sitten tarttuva ominaisuus...- Anonyymi
Olen käsittänyt niin, että vain muutama siellä olevista naisista olisi aitosuomalainen, että suurimmalla osalla niistä vain olisi Suomesta perseenyhdistämismenettelyn avulla otettu turhapaikka.
Tuota käsitystä tukee myös YLEismädättäjän mädätysaineisto, jossa on tyypillisesti esitetty puolisen tusinaa kaapuakkaa, jotka aina ovat olleet aivan 100% säkitetynä, ihan käsiä ranteita myöten, ja joista vain yksi puhuu suomenkieltä kun kaikki muut nyökyttelevät mykkinä.
- Anonyymi
Ottakaa ne rasistiset kuorma-autoesteet pois massatapahtumista. Ei ole kuulemna mitään huolta eikä pelättävää. Kerran mikään ei ole Suomessa muuttunut niin esteet pois. Vihervasurit takaavat henkilökohtaisesti ihmisten turvallisuuden.
- Anonyymi
Aivan miksi ihmeessä Temmpeliaukion kirkon eteen tuli terroristi tolpat, vaikka suomessa on vaan niitä radikalisoitumattomia kehitysmaamuslimeita. Ja te vihervasurithan otatte vastuun kaikista turvaantulleista kehitysmaamuslimeista, kun niitä ei saa kerran palauttaakkaan sinne mistä tulivatkin....
- Anonyymi
Islamilla aivopestyillä vihekommareilla ja muilla suvakeilla on vaikeaa kun ei edes Islamilla aivopesty viherkommunistinen suvakkimedia YLEkin uutisoi asiosta niinden oikeilla nimillä, eikö totta Kuppa ja joudutte itse kritisoimaan niiden uutisia...... Ei ole Kupalta tullut mielipidettä siitä, että mihin länsi-eurooppalaiseen yhteiskuntaan turvaan tulleet Islaminuskoiset kehitysmaamuslimit ovat integroituneet hyvin......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575781980Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5461178- 531135