Isanna ottaa rikkailta ja antaa köyhille

Nyt muuttuu suomeen uusi aikakausi.

Kansalaisetkin saavat jotain muuakin kuin vaan osallistua yhä suurempaan nousevaan palkka verotukseenn.

Jatkossa päämoma verotus tulee nousemaan radikaalisti.

Porvarit vapisee jo peloissaan.

Kokomuslaiset pakkaavat jo rahasäkkejään vie t äväksi ulkomaille turvaan
352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kukaan ei halua enää olla rikas ja ahkera, vaan köyhä ja laiska, koska köyhällä tulee olemaan enemmän rahaa kuin rikkaalla.

Äänestä
  • SDP ja Vihreär sentään arvostavat itsensä elättämistä olemisella.

    Äänestä

Työpaikat siirretään halpamaihin, se on eduksi kaikille. Halvat sapuskansa voi tilata jostakin EU-maasta, niin silloin pärjää loistavasti peruspäivärahalla.
Työttömyys on koko kansan etu. Jos se nyt jotakin vaivaa, niin muuttakoon pois.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt muuttuu suomeen uusi aikakausi.

Kansalaisetkin saavat jotain muuakin kuin vaan osallistua yhä suurempaan nousevaan palkka verotukseenn.

Jatkossa päämoma verotus tulee nousemaan radikaalisti.

Porvarit vapisee jo peloissaan.

Kokomuslaiset pakkaavat jo rahasäkkejään vie t äväksi ulkomaille turvaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu