ilmainen pysäköinti tikkurilassa

Anonyymi

terveyskeskusta lähinnä vain prisman parkkihalli? kirjastonpiha 4h maksullinen myös?

5

16135

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tikkuri, eka tunti ilmainen, jos menee yli, maksetaan vain käytetystä ajasta

    • Anonyymi

      Tikkurilaan tullessa kannattaa käyttää julkista liikennettä. Tulee halvemmaksi kuin pysäköintimaksut tai sakot. Eikä Prismassa saa pysäköidä kuin kolme tuntia, Ylivedossa vain kaksi tuntia.

    • Anonyymi

      Lähes kaikilla parkkipaikoilla on ensimmäinen tunti ilmaista. Käytännössä jos vähän viitsii vaivaa nähdä, niin max < 1,5t on ilmaisaikaa.
      Kyllä se riittää useinpiin asiointeihin. Kun tuo aikanaan tuli, niin se mahdollisti käytännössä asiointimatkat omalla autolla. Sitä ennen ei parkkipaikjaa löytänyt mistään kuin hyvällä tsäkällä.

    • Anonyymi

      Ilmaista, mutta ei luvallista on pysäköidä kevyenliikenteen (jalkakäytävä/pyörätie) väylillä. Esimerkiksi rinnakkainen pyörätie ja jalkakäytävä Talvikkitie 38 kohdalla Ja kulman takana yhdistetty pyörätie ja jalkakäytävä Hernetien puolella. Siellä on päivän aikana kymmeniä autoja pysäköitynä kymmeniä minuutteja tai jopa tunnin eikä ole koskaan näkynyt sakkolappuja. Kerralla voi olla muutamakin auto ja siellä me jalankulkijat ja pyöräilijät koikkelehdimme autojen välistä.

      Kerran sitten pyörätien ollessa varattuna pysäköidyille autoille, jouduin siirtymään ajamaan ajoradalle vastavirtaan pyörällä. Vastaantulevat autot väistivät hyvin!

      Alue on kaupungin, joten valvonnasta vastaan kunnallinen pysäköinninvalvonta. Kiinteistössä sijaitsee ravintola, joten täytyyhän sitä päästä lähelle ravintolan ovea!

    • Anonyymi

      Ne on kaupungin johdon autoja

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      75
      3597
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2694
    3. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      81
      2627
    4. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      58
      2418
    5. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      91
      2337
    6. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      249
      2146
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      43
      1922
    8. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      44
      1759
    9. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      15
      1491
    10. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      149
      1408
    Aihe